Alaveres oli üritus lasteaed Mõmmila heaks

2076

Lasteaiale koguti 650 eurot.


Alavere heategevusürituse korraldajad ehk bänd nimega Denzel: ERIK JÜRIÖÖ, ALARI JÜRIÖÖ, ALLAR TALVIK.

Laupäeval, 10. novembril toimus Alavere rahvamajas heategevusüritus, et koguda raha lasteaiale Mõmmila  muusikakeskuse ja kelkude ostmiseks. Ettevõtmine algas päeval lasteüritusega. Olid erinevad töötoad, Alavere põhikooli õpilased esitasid näidendi, esines uus bänd Denzel koos Alavere kooli õpilase Signe Pitkiga, sai tutvuda Siim Sündema rallikrossi masina ja Rauno Vilbiksi ralliautoga. Õhtul oli tantsupidu, kus astusid üles Alavere rahvatantsijad ja bändid ning toimus oksjon.

Ürituse korraldajate Alari ja Erik Jüriöö ning Allar Talviku jaoks oli see teine heategevusüritus Alaveres. Esimese tegid nad 2010. aastal, kui kogutud raha eest hangiti põhikoolile spordivarustust. Seekord otsustasid koguda raha lasteaiale.

Lavastasid koolielu
Alavere põhikooli esimese, viienda ja üheksanda klassi õpilased esitasid koos kooli huvijuhi Mariann Lõokesega näidendi oma igapäevasest koolielust.

Mariann Lõoke mängis õpetajat ja õpilased iseennast. Suurem roll oli 9. klassi õpilastel Rait Lemberil ja Karoli Sirelil.

„Üheksas klass oli oma osaga esinenud koolis õpetajatepäeval. Nad mängisid keeletundi, kus käänati sõnu. Esimese ja viienda klassi õpilaste osa lisasime spetsiaalselt heategevusürituse jaoks, et iga kooliaste oleks esindatud,“ rääkis Mariann Lõoke.

Ta lisas, et mõte võtta osa, tuli korraldajate kutse peale: „Paluti teha mõni etteaste. Mõtlesime, et laulu ja tantsu ei tee, vaid hoopis väikese sketši tundidest.“

Korraldajad ise esinesid suvel kokku pandud bändiga Denzel, mis kasvas välja Alavere kunagisest bändist Alafere.

Denzel
„Denzelis oleme kolmekesi ehk kaks liiget vähem kui ansamblis Alafere ja ka rollid jagasime ümber,“ sõnas Alari Jüriöö.

Osad vahetati seetõttu, et Alari Jüriööl olid valmis kirjutatud mõned laulud, mis vastasid tema häälele. Tema on nüüd laulja ja kitarrist. Eelmine laulja Erik Jüriöö mängib trumme ning Allar Talvik vahetas soolokitarri basskitarri vastu. Denzel on oma nime saanud USA filminäitleja Denzel Washingtoni järgi.

„Bändi panime kokku suvel. Tehti ettepanek mängida Anija mõisas koos teiste bändidega. Tundus, et Anijal läks meil päris hästi. Olime teistest erinevad, enamik olid niiöelda süldibändid. Lood on meil head, endale meeldivad,“ rääkis Alari Jüriöö. 

Oma lugusid peavad muusikud sarnaseimaks 1970-80ndate inglise gläm rokiga. On inglisekeelsed ja enda kirjutatud. 

Denzel on esinenud korra ka Alavere pubis. Praegu lindistab demosid, et saaks end esinema pakkuda. Tuttavate kaudu on saadud võimalus esineda Poolas, millal minnakse, pole teada.

„Tahame välismaal esineda, mõnel festivalil või kusagil, kus oleks ka teisi bände. Aga enne võiks Eestis ka mõned etteasted teha,“ lausus Alari Jüriöö.

Alavere superstaar
Seekordsel heategevusüritusel oli Denzel saatebänd Alavere põhikooli õpilasele Signe Pitkile, kes laulis Inese „Iseendale“.

„Meil oli kavas korraldada koolis konkurss laulja leidmiseks. Nagu Alavere superstaar, aga sellest plaanist ei tulnud midagi välja. Õpilastel ei olnud piisvalt julgust osa võtta. Nii jäigi sõelale ainult üks õpilane, keda õpetajad soovitasid, ja oli ka ise nõus. Tema oli väga tubli,“ ütles Alari Jüriöö.

Õhtusel tantsupeol esinesid Alavere rahvatantsijad ning astus üles ansambel E-kapell. Spetsiaalselt selle sündmuse jaoks oli lavalaudadele tulnud Kiireloomulise Muusika Kollektiiv, mis koosnes Alavere esimese bändi liikmetest ja ka uutest tegijatest. Neist saab pikemalt lugeda järgmisest lehest.

Oksjoni ja annetustega kogutud 650 eurot on Alari Jüriöö sõnul suurem summa, kui alguses loodeti: „Piletimüüja luges kokku 130 inimest. Ise arvasime, et tuleb kusagil 70-80. Oleme rahul ning muljed on positiivsed. Inimestele meeldis ja kõik sujus suuremate tõrgeteta.“

Eelmine artikkelRaasikul oli maja suitsu täis
Järgmine artikkelERI KLAS juhatas Kuusalus noortekoori ja orkestrit