Pikavere lasteaed-algkool avab robootikaringi

933

Teisipäeva, 9. novembri keskpäeval annab Robotiteater Pikavere koolis tasuta etenduse, et tutvustada robootikaringi.

Pikavere lasteaia-algkooli direktor Maiu Plumer ütles, et kooli vilistlane, praegune Kose gümnaasiumi abiturient Karri Urban läbis Tartu Ülikooli Looduse- ja Tehnoloogiateaduskonnas robootikaringi juhendaja koolituse ning temast saab loodava ringi eestvedaja.

„Mul on hea meel, et Raasiku vald on lubanud meil arvutialaselt areneda, seni oli infotehnoloogia areng seiskunud,“ sõnas Maiu Plumer.

Mõtte luua robootikaring sai Maiu Plumer septembris Pikavere koolis toimunud säästupäevalt, kus 3.-4. klassi poisid tegid taarast roboteid: „Nende huvile leidsin rakenduse möödunud teisipäeval, 26. oktoobril Tallinnast Tiigrihüppe ideelaadalt, kus selgus, et Tiigrihüppe Sihtasutuse toel on võimalik soetada Lego väljatöötatud robot-õppevahendite komplekte Lego Mindstorms NXT.“

Maiu Plumeri sõnul on koolil kavas hankida 3-4 robotikomplekti, millel saab omavahel detaile kombineerida ja funktsioone varieerida: „Ringi mõte on, et tehnikahuvilised noored saaksid oma kätega roboteid kokku monteerida ja panna neid midagi tegema. Peaaegu igaüks meist või me lastest on mänginud lego klotsidega, nii saab valmistada ka roboteid kujutlusvõime piiramatus maailmas.“

Praegu ei oska Pikavere lasteaia-algkooli juht robotite täpset maksumust öelda, kuid teab, et 80 protsendi ulatuses finantseerib ostu Tiigrihüppe Sihtasutus, 20 protsenti peab olema omaosalust: „Ilmselt tuleb meil arvestada umbes paari tuhande krooniga.

Eelmine artikkelPõleng Raasikul
Järgmine artikkelLigi 50 muusikut mängis Kuusalu pasunakoori 140. sünnipäeval