Pikavere kooli 140. sünnipäeva tähistati etendusega

2388

Pikavere kooli juubelietenduses mängisid ka õpetajad EHA PUKK, KÜLLI OVIR, KAI TOMINGAS-ORAS, VAIKE LAATSARUS, TIINA TOMINGAS, IIRA PIIK ja HELJU KADAKAS.
Laupäeval, 13. juunil olid Pikavere kooli vilistlased ning endised ja praegused õpetajad kutsutud tähistama kooli 140. aastapäeva.

Kohal oli rohkem kui 150 inimest, neid tervitas Pikavere põhikooli direktor Kadri Viira. Ta märkis, et igaüks, kes sünnipäeval kooli külastas, on jätnud kooliõue põlispuude alla oma jälje.

„Nüüd olete ilmalaanes laiali, kuid see paik seob meid,“ sõnas koolijuht ning kinkis lilled Irmgard Aedmale, kes juhtis vahepeal suletud Pikavere kooli aastatel 1954-1978.

Pikavere koolipere – nii õpilased kui õpetajad – tervitas kokkutulnuid lauludega põimitud etendusega, mis kõneles kooli ajaloost ning tänapäevast. Kehastati kooli legendaarseid õpetajaid, oli ka pildikesi koolielust. Näitemängu kirjutas Pikavere kooli endine õpetaja Juhan Trump, mõned stseenid ka Vaino Napp ja teised õpetajad.

Idee kooli sünnipäeval näitemäng esitada, tuli õpetaja Helju Kadakase sõnul tükk aega tagasi: „Tahtsime midagi teistmoodi teha kui tavaliselt ning rääkisime Juhaniga, et ta kirjutaks meile tüki. Ajaloolised stseenid olid etenduses 50-aastaste perioodidena. Üks oli näiteks kokku pandud „Viimse reliikvia“, teine „Kevade“ põhjal. Arutasime kolleegidega, et lapsed peavad pidevalt esinema, piinaks seekord veidi õpetajaid ka.“

Proove alustati paar nädalat enne etendust – õpetajad harjutasid ise, lapsi juhendas Helju Kadakas. Laulud õpetas muusikaõpetaja Külli Ovir.

Raasiku vallavanem Andre Sepp kiitis kooliperet fantastilise etenduse eest, kiidusõnu jagasid ka teised, kes sünnipäevapeol osalesid.

Kooliraamatu kordustrükk
Kooli juubeliks anti välja täiendatud trükk 10 aastat tagasi õpetaja Vaino Napi kirjutatud „Pikavere kooli loost“ – ülevaade kooli ajaloost alates 1869. aastast, raamatus on palju värvifotosid.

Kadri Viira kinkis raamatu kõigile, kes selle väljaandmist ja kooli sünnipäevapeo läbiviimist toetasid. Raamatu said Raasiku vallavanem Andre Sepp ning kultuuri- ja haridusspetsialist Ardo Niinre, volikogu kultuurikomisjoni esimees Juhan Trump, hoolekogu esimees Markko Maasik, endine lapsevanem Astrid Kosareva, vilistlased Viljar Vaikla ja Alar Aedma ning OÜ Flores Aed esindaja Mare Kits.

Raasiku vallavanem Andre Sepp lausus, et Pikavere kool on Raasiku valla neljast põhikoolist kõige armsam, omanäolisem ja õpitulemustelt tragim. Kuigi järgmisest õppeaastast muudetakse põhikool 6-klassiliseks algkooliks, kinnitas vallavanem, et hariduse andmine Pikaveres jätkub.

Vallajuht andis Kadri Viirale ning õpetajatele Arno Vorsmanile ja päev varem 60. sünnipäeva tähistanud Vaino Napile Harju maavanema tänukirjad. Raasiku valla tänukirjad said õpetajad ja kooli töötajad Tiina Tomingas, Helju Kadakas, Külli Ovir, Kaie Tomingas-Oras, Tiia Toom, Vilve Alumets, Kristiina Viira, Tiia Kroonmäe, Helme Trees, Eha Pukk, Iira Piik, Lidia Vesilind ja Maarika Vesilind.

Vallavalitsus kinkis koolile purskkaevu kõrvale kaks suurt lillevaasi. Pikavere kooli olid õnnitlemas ka naaberkoolide esindajad. Endine direktor Irmgard Aedma tänas Kadri Viirat, kõiki õpetajaid, kellest paljud on sama kooli vilistlased ning lapsevanemaid.

Kooliõuel alanud sünnipäevapidu jätkus pärast ühispildi tegemist koolimajas. Näha sai 20 aastat tagasi tehtud kokkutuleku videot ja slaide.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Mustjõe külas
Järgmine artikkelKäsmu merepäästjad jõuavad ka Hara ja Eru lahte