Piibe maantee alguses talgud „Konnad teel“

842

Piibe maantee on üks neljast kohast, kus tulevad talgud teedel liikuvate konnade päästmiseks.

Talgud „Konnad teel“ korraldab Eestimaa Looduse Fond (ELF) koos MTÜga Põhjakonn, maantee­ameti ja keskkonnaametiga. „Konnad teel“ projektijuht Tanel Laan ütles, et Eestist valiti neli kohta, kus loodetakse tänavu autorataste alla sattumisest päästa tuhandeid konnasid.

„2007.-2008. aastal palusid keskkonnaamet ja Põhjakonn autojuhtidel anda telefoni teel teada, kus on teedel konni. Kaardistati konnade rändekohad, mis ristuvad maanteedega ning nüüd valisime konnateadlaste abiga neli potentsiaalselt tiheda rändega kohta,“ rääkis ta.

Kolm kohta on Lõuna-Eestis, neljas Jägalas, Piibe maantee alguses. Tõenäoliselt aprilli esimeses pooles hakkab konnade ränne, mis kestab tavaliselt 3-5 päeva peamiselt hämaras ja pimedal ajal. Talgukohtadesse püstitatakse vajadusel ajutised konnatarad, mis takistavad konnade liikumist üle tee. Konnad korjatakse kottidesse-ämbritesse ja viiakse teisele poole teed.

„Meil on koolitatud liiklusreguleerijad, nendesse lõikudesse on tellitud liiklus­skeemid, teedele tulevad ka kiirusepiirangud,“ sõnas Tanel Laan.

Konnatalgud toimuvad vabatahtlike abiga, registreeruda saab ELFi kodulehe kaudu. Praeguseks on seda teinud umbes 160 inimest, peamiselt naised. Ööbitakse lähedalasuvates rahvamajades, koolides, hostelites.

„Ei oska täpselt prognoosida, kui palju inimesi kohale tuleb. Loodame, et igas lõigus on vähemalt viis inimest kogu rände ajal pidevalt olemas. Meil on inimestest andmebaas, anname teada, kui mõnes kohas on inimesi puudu või üle,“ lausus ta.

Talgulistel palutakse konni loendada, et uurida, kui suur on ränne talgukohtades.

„Konnad teel“ on kaheaastane projekt, mida korraldatakse KIKi toel. Projekti eelarve on üle 90 000 euro.

Eelmine artikkelKustutati tahmapõleng
Järgmine artikkelKooliteatrite festivalilt tuli palju auhindu Kolga ja Kehra kooli