Maaturismi avatud uste päeval, 1. mail avati Voose külas ametlikult ainulaadne Päikesekodu koos kärjekülaga. Päikesekodu on MTÜle Voose Kõrts kuuluv hoone, kus on võimalik läbi viia seminare, koolitusi, pidusid ning puhata meekärjekujulistes kämpingutes. MTÜ juhatuse liikme Tanel Talve sõnul on Voose Päikesekodu Põhjamaade esimene põhuplaatidest ehitatud avalik hoone. Põhupaatidest on ka selle juurde rajatud kämpingud.
„Kui esimest korda kuulsin, et Tanel teeb Voosele põhust maja, kangastus muinasjutt kolmest sellist, kes endale põhust maja ehitasid,“ ütles Anija vallavanem Riivo Noor.
Kuigi Päikesekodu sai valmis eelmisel aastal, oodati ametliku avamisega kärjeküla valmimiseni. Päris lõplikult kõik tehtud pole – lisaks neljale majutuskärjele ja ühele saunakärjele on neid kavas Voosele tuua veel kaks, üks kaheinimese voodi, teine pesuruumi ja WCga. Siis mahuvad kämpingutesse kokku 10 inimest ja viis saavad ööbida Päikesekodu teisel korrusel.
„Siin on kompleks, mis pakub täislahendust koolituse korraldamisest ööbimiseni,“ sõnas Tanel Talve ning tänas kõiki, kes on selle valmimisele kaasa aidanud.
Päikesekodu ja kärjeküla ehitanud OÜ Kodu Kuubis tegevjuht Germo Karro kinnitas, et kuigi töö polnud kerge, on tulemus seda väärt: „Täpselt selline emotsioon, nagu oli vallavanemal – et tuul puhub selle kolme põrsakese maja pikali – oli alguses valdav kogu Eestis. Arvati, et oleme Taneliga hullud, kui tahame põhuplaadist midagi ehitada. Kuid siin on nüüd tõestus.“
Koos vallavanem Riivo Noorega lõikas Tanel Talve Päikesekodu uksel läbi sümboolse lindi. Kuna Eesti 100. sünnipäeva kingitustele mõeldud metallplaat õigeks ajaks Voosele ei jõudnud, valmistas Diana Gusseinova avamispäevaks papist alusele selle koopia.
Päikesekodu ja kärjeküla rajamine läksid maksma ligi 150 000 eurot, sellest suur osa on Leader-programmist saadud toetus, projektide omaosaluse on tasunud Anija vald.
Leader-programmist sai MTÜ toetust ka Päikesekodu videoprojektsiooni tegemiseks. Tanel Talve selgitas, et kui see valmis, on kavas koostöös RMKga hakata Päikesekodus näitama õppefilme, mis jutustavad Eesti ajalugu metsa ja kogu looduse kaudu: „Eestlane on ju põline metsarahvas. Kuna tänapäeva noored on tehnoloogiaga harjunud, püüame õpetamist teha põnevamalt. Ja viime noored ka Kõrvemaa metsadesse.“
Tema suurem unistus on kunagi taastada veel Voose Kõrts.