Pärispea seltsimaja pannkoogihommikud

2667

Pärispea remonditud seltsimajas käib pühapäevahommikuti suur pannkoogisöömine.


MARGE METSAR, KRISTIN KARU, KAJA METSAR, ANNI SAARTS ja MERVE AUG Pärispea seltsimajas.

„See on tore olemine lastele ja ka meile, suurematele,“ ütleb MTÜ Pärispea Seltsimaja juht Asko Aug.

MTÜ ostis Leader-programmist saadud toetusrahaga seltsimajja laste mängunurga sisustuse – väikesed toolid, lauad, mänguköögi, kiiged, müramiseks patju ja kott-toole ning palju mänguasju.

Kuna eelmisel aastal sai PRIA toetusest tehtud remondiga korda köök ja Leader aitas sisustuse ostmisel, tuli Pärispea küla noortel peredel mõte hakata pühapäeva hommikuti koos käima pannkooke söömas ning juttu ajamas, lapsed saavad üheskoos mängida.

MTÜ Pärispea Seltsimaja vabatahtlik Ingeldrin Viljak lisab, et teinekord tullakse ka Suurpealt, Viinistult, Loksalt ning vahel on olnud koos kümmekond noort peret. Kui ei tehta pannkooke, küpsetatakse muud.

Lähiajal lõpeb seltsimajas renoveerimistööde kolmas etapp – siis saavad korda ka endised muuseumi- ja raamatukoguruumid. Remondi ajal jätkusid seltsimajas pannkoogihommikud, kui ehitustööd seda vähegi võimaldasid ning lapsed olid terved. Remonditavad osad eraldati kile ja ajutise vaheseinaga.

MTÜ Pärispea Seltsimaja on hoone kordategemiseks saanud PRIAst toetust kolmel aastal, iga kord ligi 60 000 eurot. Sellele on vald lisanud omaosaluse ning raha laenukulude katmiseks. 

Eelmine artikkelLaps jooksis sõiduteele
Järgmine artikkelKuusalu-Jõelähtme laulu- ja tantsupäev oli pühendatud Ruu küla kaitsele