Kuusalu uues kooris on õpetajad ja lapsevanemad

4230
Kuusalu kergemuusikakoori lauljad kutsus kokku lapsevanem HELERI PAISTE (paremal ääres mikrofoniga), järgmine esinemine on plaanitud kevadesse.

Septembri lõpus asutatud kergemuusikakoori juhendab KAI PETERSON, lauljaid on ligi 40.

Sel sügisel on asutatud Ida-Harjus kolm uut koori – Anijal, Raasikul ning Kuusalu kergemuusikakoor, mis jõudis esimese esinemiseni 16. detsembril Kuusalu keskkooli jõulukontserdil.
Kooris laulavad Kuusalu kooli lapsevanemad, õpetajad, vilistlased, juhendab sama kooli inglise keele õpetaja Kai Peterson, kes on õppinud inglise keelt ja koorijuhtimist. Koori klaverisaatja on Külli-Katri Esken.
Kai Peterson rääkis, et esimene proov oli 29. septembril, kuhu tuli 37 lauluhuvilist: „Kindlasti ei osanud arvata, et lauljaid tuleb palju. Nii vahva, et on rohkelt neid, kes soovivad lusti pärast laulda. Koor sündis tänu tublidele lauljatele, kellel on palju entusiasmi ja tahet laulda.“
Ta märkis, et koori loomise idee algataja, alustala, rahva kokku ajaja on Kuusalu aleviku elanik, lapsevanem Heleri Paiste, kes saatis septembris laiali reklaamid ja kutsus lauljaid kokku Facebookis.
Heleri Paiste lausus, et koori loomise mõte oli tal 4 aastat: „Laulupeol lubasin, et loon koori. Olemasolevad koorid ei sobinud, seega tuli teha uus. Teadsin Kai Petersoni kui oma laste inglise keele õpetajat, kellel on klassis klaver ning armastab lastega popmuusikat teha.”
Ta lisas, et peaaegu igal esmaspäeval on keegi  kooriga liitunud: „Enamik nooti ei loe ja pole ammu laulnud, aga tahtmine ja laulurõõm kompenseerib puuduva.”
Kai Peterson sõnas, et on koolis lastega kergemuusikat harrastanud umbes 15 aastat – aidanud õpilastel valmistuda esinemisteks ballil, kontsertideks: „Kergemuusikakoori mõtet on kaua veeretatud, aga algatust polnud seni tehtud. Klassikalist koorilaulu on Kuusalus palju, kuid kergemuusikakoori varem mitte.“
Ta sõnas, et repertuaaris on mõnusad laulukesed, kergelt džässilikud ning svingilikud: „Alguses valisime lihtsad laulud.. Kuna kõik on aga võimekad, laulame isegi kuuehäälseid lugusid. Kergemuusika seaded võivad olla isegi keerulisemad kui klassikalisel laulul.“
Juhendaja kinnitusel on kõige tähtsam, et koos oleks mõnus ning proov annaks hea tuju: „Teeme karaoket kui laulame sümfooniaorkestri lindistuste saatel. Igaks prooviks otsin mõne ilusa mõtte muusika kohta, et oleks rõõmsam ja vaheldusrikkam.“
Nendele, kes imestavad, kuidas lapsevanemad ja õpetajad koori kokku sobivad, vastab Kai Peterson, et väga hästi ning see on uus koostöövorm: „Proovides me lastest ei räägi, aga kui vaja, saaksid ilmselt ka lastejutud aetud. Paljud koorid moodustatakse oma seltskonnast, kuid mitmed meie hulgast enne üksteist ei tundnud. Kool on see, mis meid ühendab.“
Koori ametlikuks nimeks on lauljad pakkunud Hea Tuju Esmaspäev – proovid toimuvad esmaspäeviti ning lauljad on öelnud, et proovist tulles on hea tuju nii samal õhtul kui ka järgmisel päeval.
Laulja Viivi Vunk sõnas, et tuleb teisipäeviti kooli tööle rõõmsalt: „Naiskooris oleme harjunud olema akadeemilised. Naeratades tuleb aga laulmine hoopis paremini välja.“
Algklassiõpetaja Heleri Šelemba otsustas kergemuusikakooriga liituda, sest pakkumine oli ahvatlev: „Mõnda teise koori võib olla raske sisse saada. Mõnelgi on lapsepõlvest hirm, kui pandi teiste ees laulma  ning  see  ei  tulnud  väga hästi välja. Meie laulame puhtast rõõmust“
Kai Peterson lausus, et kooriga on liitunud neid, kes pole laulnud isegi 20 aastat: „See on suur võit, kui oled kodust välja tulnud. Me ei soovi end kellelegi tõestada, tahame, et oleks hea, muusika peab käima läbi hinge. See muidugi ei tähenda, et valesti laulame, harjutame ikka korralikult.“
Koor plaanib kindlasti laulda kooli kevadkontserdil ning minna järgmisel suvel popkooride laulupeole.

Eelmine artikkelMuusikali „Koerhaldjas Mia“ juures olid vabatahtlikud Kiiust ja Kehrast
Järgmine artikkelMARIA ANTONS-VALNER teeb tellimuse peale luuletusi