TANEL PAABO tuli kahekordseks Eesti meistriks ning võitis Balti GP

688

Laupäeval, 19. mail toimusid Sikupilli keskkoolis 3. Eesti Shotokan karate lahtised meistrivõistlused, millest võttis osa ka Kuusalu karateka Tanel Paabo.

Shotokan karate stiil, reeglid ja punktisüsteem on erinevad sportliku karate omast. Võib kasutada ainult hamba- ja kubemekaitset, muud kaitsmed on keelatud. Kui sportliku karate puhul pole kontakt lubatud, siis Shotokanis võib olla puutekontakt.

Tanel Paabo võitis 14-15aastaste kadettide kumites 1. koha. Finaali vastane oli Pavel Artamonov Tallinna klubist Edu-DO.

Kohtunike eriloaga lubati Tanel Paabol osa võtta ka täiskasvanute meistri selgitamisest absoluutkaalus. Seal tuli 15aastasel noormehel maha pidada kolm väga võitluslikku matši. Finaalkohtumise lõpetas ta 25aastase Pärnu võistleja Herkki Ruubeli vastu efektse jalalöögiga.

Möödunud laupäeval, 26. mail toimunud hooaja viimasel võistlusel Eestis, Balti GP ja Budo karikavõistlustel osalesid lisaks Eesti sportlastele ka kümne välisriigi karatekad. Võistluste avamisel tunnustas Budo klubi oma parimat karatekat, Euroopa noortemeistrit Tanel Paabot, kellele anti üle meetri kõrgune karikas.

Tanel Paabo oli võidukas kumites U16 +70kg kehakaalus. Võitudega Läti ja Valgevene esindajate üle sai ta finaalivastaseks Venemaa esindaja Viecheslav Igoshkini, keda Tanel Paabo võitis 1:0. Tanel Paabo kuulus ka võidukasse Eesti meeskonda, tema panuseks oli üks viik ja üks võit. Karikasarja kokkuvõttes kuulus Tanel Paabole oma kehakaalus kindel esikoht.

Kahe nädala pärast sõidab Tanel Paabo Eesti meeskonna koosseisus Moskvasse 10. meeskondlikele Euroopa regionaalsetele meistrivõistlustele.