Pärispea päästjad vintsiti merepeol kopterisse

1145

 

Pärispea vabatahtlik päästemeeskond tegi merepeol koos piirivalvekopteriga näitliku demoesinemise.

„Vaatasin fotosid Tallinna merepäevadel toimunust, neil olid pääs­te­ülikondades mannekeenid, meil tõmmati kohalikud mehed üles,“ ütles Pärispea Seltsimaja juht ja merepäästemeeskonna liige Asko Aug.

MTÜ Pärispea Vabatahtlik Päästeselts asutati aprillis. Juuni lõpus ja juuli alguses käisid kuus meest nädalavahetustel vabatahtlike merepäästjate koolitusel, harjutati ka helikopterisse vintsimist – esialgu kuival maal ja helikopterita, ühe korra merel.

Koostöös politsei- ja piirivalve lennusalga ning Kaberneeme merepäästjatega korraldati teine mereõppus Pärispea merepeo ajal. Legendi järgi läksid kaks kalurit tormisele merele, paat läks ümber ning nad vajasid abi.

Asko Aug jutustas, et esialgu pidi demoesinemine toimuma kella 15 ajal, kuid jäi hiljemaks, sest oli äike, helikopter tiirutas kaugemal ja jälgis, kuhu pilv liigub. Merepeolised nägid, kuidas kaks päästepaati koos meestega olid merel, lähenes helikopter, neli meest tõmmati vintsidega üles. Korviga vintsiti kopterisse Tiit Suuder, kes mängis vigastatut, veel päästeti Asko Aug, Janar Rosen ja Taavi Keedus. Risto Lind jäi paadirooli. Kuues koolitatud mees, Argo Aug, ei osalenud, kuna võistles paadirallil.

Helikopter tegi pääs­tetutega tiiru mere kohal ning maandus korraks Purekkari neemel, et nad saaksid maale minna. Enne lahkumist näidati, kuidas kopter püstloodis üles tõuseb, tehti veel mõned trikid, pandi peale ohutuled ja viled.

Pärispea mehed kandsid õppuse ajal Revali merekoolist laenatud ülikondi, kiivreid ja maske. Neil endil päästevarustust pole, pidevas valves veel ei olda. Nad saavad lihtsamate juhtumite korral minna appi kiiremini kui kaugemalt tulijad. Sõidetakse Tiit Suuderile kuuluva pool­professionaalse päästepaadiga.

 

Eelmine artikkelKehra tehase pehmepaberi tootmine on uuel kursil
Järgmine artikkelMida saab järeldada Ida-Harju Koostöökoja Leader-programmi II taotlusvooru tulemustest