Päästjad käisid tormi tõttukukkunud puid eemaldamas

1086

Tormituul murdis paljudes kohtades puid ja viis Anija vallamajalt kaks katusetahvlit.

Kuigi tormi-iilide kiirus oli esmaspäeval ja teisipäeval, 26. ning 27. detsembril kohati kuni 30 meetrit sekundis, suuri purustusi Anija, Aegviidu, Kuusalu ja Raasiku vallas ning Loksa linnas ei olnud.

Väljasõite oli aga mitmeid, mõlema komando pealikud nentisid, et päevas oli siis väljasõite sama palju, kui talvekuudel keskmiselt.

Loksa päästekomando pealik Mait Kröönström rääkis, et 26. detsembril tuli esimene väljakutse kella 8.30 ajal ning meestel oli pidevalt tööd kuni kella 16.30ni. Paar pooletunnist puhkehetke said ka. Puid tuli teedelt eest võtta Loksa ja Leesi vahel ning Kolgas. Loksal kukkus puu koolimaja lähedal Tallinna tänava ääres üle kõnnitee tänavavalgustuse liinile. Kokku oli väljakutseid 6.

27. detsembril oli 7 väljakutset, alates kella 9st kuni kella 13.30ni oli rahulik, kuid seejärel läks kiireks. Kolka tuli sõita kolmel korral koristama puid teedelt või liinidelt – kell 18 ja 24 ning kolmandal korral 28. detsembri hommikul kell 7.30 enne töövahetuse lõppu. Kutsuti veel Kotkale, Pudisoole, Pedaspeale, Leesi teele ning ka Vana-Narva maanteele. Kõige rohkem oli väljakutseid mereäärsetesse küladesse, kus tormi-iilid olid kõige tugevamad.     

Kehra päästekomando pealiku Aivar Kari sõnul said nemad esimese väljakutse 26. detsembril kell 2.30 öösel ning tööd jagus kuni õhtul kella 17.20ni.
Kokku oli päeva jooksul 9 väljasõitu, enamasti olid puud langenud teedele, paaril korral ka elektriliinidele. Meestel tuli sõita puid teedelt kõrvaldama peaaegu kogu piirkonda – Raasiku valda Kiviloole, Anija valda Soodlasse, Pillapallu, Aavojale, seejärel Raasikule, Kuusalu valda Kiidu ja Kotkale ning lõpuks Anija valla Voose külla.

29. detsembril oli Kehra komandol neli väljakutset, esimene öösel kell 1, viimane kell 8.30 hommikul. Ka siis tuli kõrvaldada teele langenud puid.

„Tormidega on väljasõitude arv alati suurem, detsembris oli kokku 30 väljakutset, tavaliselt on 8-10,“ ütles Aivar Kari.

Anija vallas murdis tormituul ka Kehra keskväljakul ja Alavere kaupluse juures jõulukuused. Anija vallamaja katuselt viis tu­gev tuul kaks plekk-tahvlit. Kehras kukkusid Lastetare lasteaia hoovis kolm suurt toomingat mängumaja peale. Mitu suurt kuuske murdusid ka Kehra lähe­dal Kaunissaare külas.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu vallas
Järgmine artikkelKuusalu valla tänupeol sai kultuuripreemia MENDA KIRSMAA ja spordipreemia AGO KATVEL