Kui kaugel on saastekvootide abil tehtavad remondid Kuusalu vallas

3953

Kuusalu tervisekeskuse rekonstrueerimise riigihange kuulutatakse välja lähiajal.

Kuusalu vallale lubati veidi rohkem kui aasta tagasi, 2010. aasta detsembri alguses 7,5 miljonit krooni heitkoguse kauplemisest saadud summast tervisekeskuse jaoks – Eesti Vabariik tegi tehingu Marubeni Corporationiga ja jagas sellest teenitud raha kordategemist vajavate hoonete soojustamiseks mitmel pool Eestis.

Jaanuaris 2011 tuli uus uudis – Sumitomo Corporationile müüdud saastekvootide summast anti Kuusalu rahvamaja soojustamiseks 2,95 miljonit ning Kolga lasteaia jaoks 2 miljonit krooni.

Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar on teinud valla esindajana praeguseks ligi aasta koostööd Riigi Kinnisvara ASiga (RKAS), sest ettevõte on määratud saastekvootide müügist saadud summade abil projekte ellu viima. Korrastatavad ehitised kuuluvad omavalitsustele, RKAS viib projektid ellu nendega koostöös.

Abivallavanema sõnul on Riigi Kinnisvara esindajatega toimunud igas kuus keskmiselt kaks-kolm töökoosolekut: „Aruteludel on võetud meie soove ja ettepanekuid arvesse, koostöö on olnud konstruktiivne. Oleme RKASiga aasta jooksul teinud ära suure töö, hankedokumendid on vormistatud, projektid tellitud. Suur asi on see, et projektid on tehtud kogulahendusega, koos tervisekeskuse, rahvamaja ja lasteaia sooja­­analüüsi ning eksperthinnangutega. Saastekvootide rahaga ei saa Kolga lasteaias kõike ära tehtud, kui õnnestub tulevikus raha juurde leida, saame jätkata.“

Riigihankega valiti kõigi kolme maja renoveerimistööde projekteerijaks arhitektuuribüroo Projekt O2 – sama firma, kes võitis Kiiu lasteaia ideekonkursi ja koostab ehitus­projekti.

Kõige kaugemale on jõutud Kuusalu tervisekeskuse projekti ja dokumentidega, riigihange ehitaja leidmiseks kuulutatakse välja jaanuaris. Kolga lasteaia ja Kuusalu rahvamaja ehitaja hanked tulevad veebruaris-märtsis.

Kõigil saastekvootide müügi abil kordatehtavatel objektidel peab töö olema lõpetatud 2012. aastaga. „Kuna ehitusmaterjalide hinnad on aastaga tõusnud, võivad hanked kujuneda plaanitust kallimaks. Hea on, et riik on võimaldanud sellistel juhtudel taotleda 10 protsendi ulatuses lisaraha,“ kiitis abivallavanem.

Kuusalu tervisekeskus
Tervisekeskuse maja saab välissoojustuse ja -viimistluse, vahetatakse uksed-aknad, soojustatakse katus, rekonstrueeritakse küttesüsteem. Teisele korrusele ja keldrisse tulevad ventilatsioonisüsteemid, esimese korruse ruumides kohtventilatsioon.

Tõnu Ammussaar: „Tervisekeskuse all on täismõõtmetes kelder, mida on võimalik edaspidi kasutada. Ka seal vahetatakse aknad. Praegu on maja keldris ühes ruumis jõusaal.“

Abivallavanem rääkis, et tervisekeskuse arstidega on ruumide remondiaegse kasutamise asjus läbi räägitud. Tahetakse teha nii, et vähemalt üks perearst saaks patsiente vastu võtta. Eakate keskuse elanikud on kavas kolida remondi ajaks Loksa ravikeskusesse.

Teisel korrusel asuvas raamatukogus kaetakse riiulid tööde ajaks kilega, töötajad lähevad suvel puhkusele.

Kuusalu rahvamaja
Rahvamaja saab uue küttesüsteemi, saal ja fuajee soojustatakse seestpoolt, kogu majale tehakse ventilatsioonisüsteem. Uksed-aknad on vahetatud juba varem ning tehtud välissoojustus. Nüüd soojustatakse ka vundament.

Rahvamaja remont on plaani­tud juulisse, puhkuste ajale.

Kolga lasteaed
Lasteaias on varasemaid plaane veidi muudetud. Kavas oli panna põrandasoojustus, seda ei tule. Maja välisseinad soojustatakse, vahetatakse aknad ja uksed.

Arutatud on, et ehitustööd ei tohi segada lasteaia igapäeva­­elu. Keerulisemad tööd tehakse kollektiivpuhkuse ajal. Septembriks peaks lasteaed olema korda tehtud, et alustada uut hooaega.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu vallas
Järgmine artikkelKuusalu valla tänupeol sai kultuuripreemia MENDA KIRSMAA ja spordipreemia AGO KATVEL