Toetus Pikavere lasteaia-algkooli maakütte ja teise rühma jaoks

1468

Mõlema jaoks ei jätku vallal tänavu raha.

Aasta lõpus selgus, et KIK on otsustanud toetada Raasiku vallavalitsuse projekti Pikavere lasteaiale-algkoolile maakütte paigaldamiseks. Praegu köetakse mõisahoonet 14 ahjuga, trepikojad ja koridorid on kütteta.

Maakütte panek maksab 102 600 eurot. Vallavalitsus küsis KIKist toetust 92 340 eurot, omaosaluseks kavandati 10 260 eurot. KIK on vähendanud projekti abikõlbulikke kulusid ning toetab 28 800 euroga. See tähendab, et valla omaosalus peaks olema 73 800 eurot.

EASi regionaalsete investeeringutoetuste programmist on Pikavere lasteaia-algkooli teise lasteaiarühma ruumide ehitamiseks ja sisustamiseks lubatud toetust 31 948 eurot. Valla omaosalus on suurem, tänavuse aasta eelarve projekti on selleks kavandatud 41 000 eurot.

„Tegime need kaks taotlust arvestusega, et hea, kui saaks raha ühe asja jaoks,“ ütles Raasiku vallavanem Aare Ets.

Esmaspäeval, 2. jaanuaril toimus vallavalitsuse istung Pikaveres. Enne selle algust vestles vallajuht Pikavere lasteaia-algkooli direktori Maiu Plumeriga.

„Direktor  on väga huvitatud, et vähemalt ühe neist projektidest saaks sel aastal ellu viia ning tundus, et tema toetab rohkem teise lasteaiarühma avamist,“ ütles Aare Ets ja lisas, et teise lasteaiarühmaga on 2012. aasta eelarveprojektis arvestatud, maakütte paigaldamiseks ei ole raha kavandatud.
KIKi toetatud projekte on võimalik ellu viia kahe aasta jooksul.

„Samas, kui ehitame sel aastal ruumid teise lasteaiarühma jaoks, oleks mõistlik tellida tänavu maakütte projekt ning  teha vähemalt enne lasteaiaruumide remonti ära hoonesisesed tööd küttesüsteemi väljaehita­mi­seks,“ arvas vallavanem.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu vallas
Järgmine artikkelKuusalu valla tänupeol sai kultuuripreemia MENDA KIRSMAA ja spordipreemia AGO KATVEL