PRIA toetab Kuusalu valla piimatootjat OÜ Suurekivi 484 460,52 euroga.
PRIA avalikustas eelmisel nädalal maaelu arengu toetuse meetmest 1.4.2. antavad abisummad. OÜle Suurekivi eraldatakse 484 460,52 eurot ehk 7 580 159,98 krooni robotlüpsiga lauda ehitamiseks.
Lauda rajamise kogumaksumus on 1 659 868,18 eurot ehk ligi 26 miljonit krooni. Suurekivil endal tuleb toetussummale lisada seega umbes 1,15 miljonit eurot ehk ligi 18 miljonit krooni.
Ettevõtte senine laut rekonstrueeritakse, sisse rajatakse ventilatsioon, pannakse söötmise ja sõnnikueemaldamise uued seadmed, robotlüpsisüsteem, valgustus, jõusöödapunker.
OÜ Suurekivi juht Helju Veskaru ütles, et nüüd käivad läbirääkimised pankadega laenusaamise tingimuste osas: „Tahame saada selgeks, milliseid laenutingimusi pangad pakuvad ja kas suudame neid täita. PRIA on toetuse andnud, tundub, et tagasiteed ei ole, laut tuleb ehitada. Kuid on palju muresid ja kahtlusi, kas suudame olla jätkusuutlikud.“
Ta tõdes, et samamoodi jätkata ei saa. Küsimus on, kas ehitada uus laut või praegune tootmine lõpetada.
Kui PRIAsse taotlus esitati, oli projekt koostatud võimaliku 20prostendilise hinnatõusuga, seega peaksid praegused hinnad jääma prognoositu piiridesse.
Küll aga on mure, kas lapselapsed tahavad tootmist jätkata, sest laen võetakse pikema aja peale.
OÜ Suurekivi on Kuusalu vallas tegutsenud 1993. aastast. Praegu on seal lehmi 132, noorkarja 133 ja põhikohaga töötajaid 15.