Ujumisvõistlustel Kuusalu Kevad osales 80 noort

2465

Võistluse korraldasid Kuusalu spordikeskus ja Indrek Sei Ujumiskool, kohtunikud olid Kuusalu spordikeskuse treenerid ning vabatahtlikud.


Indrek Sei Ujumiskooli Kuusalu treener MARIA TREI ja endine tippujuja INDREK SEI.

Kuusalu spordikeskus oli laupäeval täis igas vanuses spordihuvilisi. Toimus teist aastat järjest ujumisvõistlus Kuusalu Kevad, kus võistlesid lapsed vanuses 5-19 aastat. Spordipäeva aukülaline oli endine tippujuja Indrek Sei, kelle nimelise ujumiskooli filiaal asub ka Kuusalus.

Ujumissport kasvatab Kuusalus oma populaarsust iga aastaga. Seekord panid oma oskused võistluse käigus proovile 80 noort. Ujulas puuduvad võistluste jälgimiseks tribüünid ning eelmisel korral pidid osad vanemad oma lastele kaasa elama spordikeskuse akende taga.

Spordikeskuse juhataja Kadri Idavainu sõnul lahendati nüüd ruumipuudus sellega, et tegevus oli hajutatud. Samal ajal, kui lapsed basseinis mõõtu võtsid, said nende toetajad osaleda vestlusringis Indrek Seiga, täiendada enda spordivarustust võimlas toimunud spordikaupade müügil, lustida batuudil või mängida pallimänge koos MTÜ Noorte Vägi tegevusjuhendajatega. Toetajaid jätkus siiski ka basseini äärde, õues pori sees ei pidanud seisma keegi.

21 tiitlivõistlusel ja Euroopa meistrivõistlustel osalenud Indrek Sei jagas aeroobikasaalis teoreetilisi näpunäiteid, kuidas lapse ujumishuviga toime tulla. Ta rääkis, et tema alustas oma ujumistreeninguga viieaastaselt, kuid ei tundnud end alguses sugugi kui kala vees, esialgu praagiti ta trennist isegi välja.

„Lapsed arenevadki erineva kiirusega, kõige tähtsam on lustimine, tõsisem töö läheb lahti hiljem. Eluks vajalik ujumisoskus annab lapsele hea koordinatsiooni ja painduvuse, mis võimaldab edukas olla ka teistel spordialadel,“ rääkis ta ja lisas, üks vahvamaid asju tema karjääri juures on olnud see, et tal on peaaegu igas Euroopa riigis mõni hea tuttav. Just tutvused ning uued sõbrad on need, mis võiks noori motiveerida spordiga tegelema.

Indrek Sei osales ka autasustamistseremoonial ning kinkis oma ekstra selleks päevaks selga tõmmatud, aga muidu tuliuue spordisärgi võistluste kiireimale noorele, oma nimekaimule Indrek Rebasele, kes ujus 50 meetrit vabalt ajaga 28,03 sekundit.

Ujumisvõistlusega samal ajal toimunud spordivarustuse müügi korraldas teist aastat lapsevanem Helena Aug.

Spordikeskuse juhataja Kadri Idavain iseloomustas spordipidu kui sõbralikku segasummasuvilat – lapsi ja erinevaid tegevusi oli palju. Samas nentis ta, kõige rohkem kahju oli sellest, et Loksalt polnud seekord organiseeritud osalejaid, kuigi kutsed said saadetud.

Suuremaid lapsi oleks võinud tema hinnangul olla samuti rohkem. Kuna neid osales tunduvalt vähem kui nooremaid, jäi võistlusmoment lahjaks.

Ujumiskooli toetab Kuusalu vald
Indrek Sei Ujumiskool sai alguse Keilast ning tegutseb nüüd viies kohas, sealhulgas Kuusalus. Õpilasi on kogu kooli peale kokku umbes 500, neist Kuusalus treenib 85 last. Treener Maria Trei on Kuusalu lapsi ujuma õpetanud neli hooaega. 

Maria Trei sõnas, et treeneritööga kaasneb suur vastutus ja hool: „3.-4. klassi lapsed töötavad trennis juba hoolikalt kaasa, kuid nooremate tähelepanu hoidmiseks tuleb hulga rohkem vaeva näha. Pisemad lapsed saavad trennis kätte ujumise algtõed ning kui nad hiljem kooli kehalise tunnis ujuma lähevad, on neil tunduvalt lihtsam.“

Ta lisas: „Ootan ujumise algõppesse eelkõige koolieelikuid. Pean oluliseks, et lapsed omandavad enne kooli vees sellised oskused, et nad tunneks end kooli ujumistundides juba kindlalt.“

Ujumiskooli treeningud on tasulised, need toimuvad neli korda nädalas. Treener kiitis Kuusalu vallavalitsuse panust, tänu rahalisele toetusele saab vähendada õppemaksu, mis tavapäraselt on keskmiselt 23 eurot kuus. Lisaks plaanitakse toetuse eest rentida bussi võistlustele sõiduks, tasuda võistlusmaksud ja toetada laagris osalemist.

Kui varem käidi Kuusalust eelkõige Lool ujumas, siis pärast oma ujula avamist on tekkinud rohkelt huvilisi. Kuusalu sportimisvõimalusi kiitis ka Helle Borissov, kes oli tulnud oma lapsele kaasa elama ning Indrek Seid kuulama: „Laps on käinud trennis kolm aastat ning siiani väga rahul. Kodu lähedal saab laps ise trenni minna, kui oleks kaugemal, ega siis viikski.“

Eelmine artikkelKemba külas rünnati naist
Järgmine artikkelKIK toetab Mistra-Autex ASi plastikjäätmete taaskasutust