Õpetajad hakkavad streikima

1013

Üks vallajuht avaldas arvamust, et tänu streigile õpetajate palka küll tõstetakse, aga selle arvelt, et osa pedagooge kaotab töö.

Küsisime kommentaari haridus- ja teadusministeeriumist, kust saime vastuse, et õpetajate palgatõus tuleb streikidest olenemata ja see peaks seisma kolmel võrdsel sambal: „Esiteks on koolivõrk muutunud väga ebaefektiivseks ja vajab parandamist. 15 aasta jooksul on õpilasi vähemaks jäänud 85 000, kuid õpetajakohti on vähenenud umbes 100. Teiseks plaanime muuta omavalitsustele eraldatava haridustoetuse sihtotstarbeliseks, ministeeriumi arvutuste kohaselt ei jõua õpetajateni umbes 5 protsenti arvestatud palgarahast. Kolmandaks tuleb ka riigieelarvest leida täiendavaid vahendeid. Oleme võtnud sihiks, et 2015. aastaks oleks õpetaja miinimumpalk vähemalt võrdne vabariigi keskmise palgaga, ja see on täiesti saavutatav eesmärk.“

Kui tõesti nii läheb, võib vast juba enne streiki öelda, et see on osutunud õigeks ettevõtmiseks ja täidab eesmärki. Ja ilmselt toetab ka lasteaednike palgatõusu.

Eelmine artikkelVarastati kaubikust
Järgmine artikkelKehra gümnaasium elab uutes tingimustes tavapärast koolielu