Kuusalu vallast osales turismimessil Tourest ainsana loodusmatku korraldav Reimann Retked.
OÜ Reimann Retked juht, Kuusalu vallavolikogu liige Mart Reimann ütleb, et turismimessile tuleb firmal kindlasti minna: „Peame ennast meelde tuletama. See on enda näitamise ja koostööpartneritega kohtumise paik. Kui me firmat poleks messil, mõeldaks, et midagi on halvasti.“
Ta kinnitab, et matkad toimuvad nende firmas aastaringselt. Kui kevadel on suurveed, siis tehakse Jägala jõel suurte kummipaatidega raftingut. Jõel pakutakse ka kopravaatluse võimalust – sõidetakse süstaga vee peal allavoolu ning näeb, kuidas koprad ujuvad sealsamas. Suvel on merel süstamatkad, käiakse räätsadega rabas.
Praegused peamised tooted on Reimann Retkedel matkad tõukekelkudega ning räätsadega. Ehkki lund on metsa all vähe, on mootorsaanide rajad Kõrvemaal kõvakssõidetud lumega ning seal on endiselt hea tõukekelkudega liikuda.
„Seitse aastat on meil paarkümmend tõukekelku ja teeme nendega matku. On selline nostalgiatoode, sest igaühel meist on mälestus tõukekelguga sõitmisest, kas siis oma maakodus või vanaema juures. Me kasutame sporttõukekelke, mis on tavalistest veidi kergemad. Soomes tehakse nendega võistlusi, näiteks sõidetakse 200 kilomeetrit, parimatel kulub kuus tundi, keskmine kiirus on üle 30 kilomeetri tunnis,“ kirjeldab Mart Reimann.
Sel nädalavahetusel käis tema laupäeval grupiga räätsamatkal Kõnnu Suursoos. Pühapäeval viis Sören Jõõras grupi huvilisi tõukekelgumatkale.
Jaanuari lõpus oli Aktuaalses Kaameras uudis, kuidas Reimann retked aitas kaasa Guinessi rekordi saavutamisele – aitasid disainida Eesti polaarteadlase Timo Palo ja norraka Audun Tholfseni polaarekspeditsioonil kasutuses olnud süstasid. Rännak toimus 2012. aastal põhjapooluselt Teravmägedeni, läbiti üle 1600 kilomeetri. Kuulus Norra polaaruurija Fritjof Nansen kavatses üle 100 aasta tagasi seda marsruuti läbida, kuid senini ei olnud seda keegi suutnud teha. Mehed kasutasid peale suuskade süstasid, millele pandi nimeks Nanseni kelgukoerte järgi Kolakas ja Kaifas. Süstad valmistati Tartus. Nüüd on Kolakas eksponeeritud meremuuseumis Tallinnas Paksus Margareetas.
Mart Reimann: „Paljud on kasutanud polaarmatkadel kelke, kuid nemad läksid süstadega, et saada paremini jäälahvandustest üle. Disainisime Tartus süstatehases sellise, mida saab kelguna järel vedada. Testisime süstasid 20 kraadise külmaga Emajões ning hiljem Tartu maratonil, sõitsime suuskadel distantsi läbi, süstad rakmetega järel. Päris viimasteks ei jäänud, pärast meid tulid veel 30 suusatajat. Saime sellest sõidust kasulikke ideid.“
Mart Reimanni ja Timo Palo süstadega suusatamine pakkus tookord ajakirjanduses sedavõrd huvi, et nad said rohkem eetriaega kui maratoni võitjad.
„Lisaks väga huvitavale kogemusele oli see ka hea reklaam, kliente tuli kõvasti juurde. Pole vaja tellida kallist reklaamklippi, vaid osaleda sellistes ettevõtmistes.“