Ida-Harju vastu tundsid reisimessil huvi paljud turismiettevõtted

2318

Esmakordselt osales Tourestil Voose külaselts.

Turismimessi Ida-Harju Koostöökoja boksis oli laupäeval, 15. veebruaril suur tunglemine. Elevust tekitas silt, mis kutsus 2030. aastal Voosele olümpiamängudele. Anija valla Voose külaseltsi liikmed astusid uudistajatele ligi, kogusid toetusallkirju, et Voose saaks olümpiakülaks ning poseerisid fotograafidele.

Kui Sõnumitooja postitas messifotod internetti Facebooki, kogusid need palju populaarsust. Ettevõtjad tundsid end piltidelt ära ning jagasid infot edasi oma kogukondadele.

MTÜ Voose Külaselts liige Tanel Talve ütles, et kõige rohkem tuldi küsima, kus kohas see Voose üldse asub: „Siiralt imestati, kas me tõesti tahame väikeses ja tundmatus külas olümpiat korraldada. Arvasin, et inimesed saavad ikka naljast aru.“

Nagu tavaliselt olid Tallinnas Eesti näituste messikeskuses iga-aastasel turismimessil Tourest esindatud Anija, Raasiku, Aegviidu ja Kose valla MTÜsid ning ettevõtteid koondav katusorganisatsioon MTÜ Ida-Harju Koostöökoda.  Anija vallast oli päris uus osaleja seekord Voose külaselts. Varasematest osalejatest olid kohal Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse, Raudoja kõrtsi ja Anija mõisa esindus. Raasiku vallast seekord esindusi ei olnud. Kuusalu vallast osales ainukesena Reimann Retked OÜ.

MTÜ Ida-Harju Koostöökoda juhatuse esimees Tiina Sergo ütles, et sel aastal tundus osalejaid olevat rohkem kui eelmisel ning huvi tunti väga palju: „Turismifirmadel on suur huvi pakettide vastu, uuriti, mida me pakume. Pakette me aga ei müü, rahaga arveldamine oleks olnud tülikas ning häirinud melu. Tundub, et oleme muutunud sihtkohaks venekeelsetele turistidele ning venekeelseid materjale võtsid nii eraisikud kui firmad. Väga hea minek on meie mitmekeelsel Ida-Harju turismikaardil. Tunti huvi juba tuntud ürituste, näiteks Birkenruh’ lavastuse vastu.“

Ta lisas, et messil on näha, kui hästi piirkonna ühisturundus toimib ning tõenäoliselt hakkab tulevikus veel paremini toimima. Külastajad tunnevad huvi kogu piirkonna vastu ning ühistrükiseid, kus kõikide tegutsevate turismiettevõtete info koos, on tunduvalt mugavam kaasa võtta, kui mitut eraldi voldikut.

Kõrvemaa matka- ja suusakeskuse juhataja Marilin Pehka tundis heameelt, et Kõrvemaa piirkond on saanud niiöelda ühe mütsi alla: „Koostöö ja ühistunnetus on tekkinud ning jagasime messil ühistrükist meie piirkonna infoga. Touresti mess ongi pigem info jagamise koht. Rohkem tuntakse meid ikka külastajate juttude ja muljete põhjal, mis on ka peamine reklaam.“

Voose külaseltsi esindajad Tanel Talve ja Monica Aru pakkusid huvilistele perekond Niliskite 2010. aastal villitud  võililleveini.
Tanel Talve: „Vein oli menukas. Proovisime seda juua juba varem, aga polnud üldse hea. Vein peab ikka korralikult seisma, et saaks parem. Sel kevadel on külaseltsil  plaan  teha  Voosel  võilille­õite korjamise talgud. Sellest võiks saada samuti traditsioon nagu talispordipäev.“

Ida-Harjumaa väljapanek oli möödunud aastaga võrreldes täienenud. Juba tuttavale Mait Eeriku valmistatud suitsevale nõiakaevule oli lisatud prožektorivalgustus, et rohkem möödakäijate tähelepanu püüda. Kohal oli puidust Kõrvemaa matkahunt, mis vahepeal ulgus.
Külastajad said teha pilti Raudoja kõrtsi perenaise Ave Nahkuri loodud karakteri Meie Küla Eidega. Müügil olid ka Voose küla käsitöönaiste valmistatud sussid ja toolipadjad. Toimus viktoriin ning õnneloos. Iga esindus pakkus midagi degusteerimiseks – kodus valmistatud  puuviljaleiba, võililleveini,  kooki ja küpsiseid.

Teises messihalli saalis olid tegevused lastele. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse boksis sai mängida  disc-golfi ehk sportmängu, kus võimalikult väheste visetega tuleb lendav taldrik saada spetsiaalsesse disc-golfi korvi.  Anija mõisaga oli laupäeval kohal Kunst Kohvris. Julika Vääre, Kelly Kruusmann ja Kaiti Kartusov valmistasid lastega sokiloomi ja kõristipille ning anti ka nukuetendus „Jonnakas jänesepoiss“.

Kaiti Kartusovi sõnul oli huvi väga suur: „Sokiloomi tuli tegema nii palju lapsi, et materjal sai peaaegu otsa.“

Eelmine artikkelTasuline või tasuta Sõnumitooja – selles pole üldse küsimust
Järgmine artikkelEV aastapäeval sai PEETER PALTS Raasiku valla aukodaniku tiitli ja Kehras jagati teenetemärke