Õpetaja RAINI mälumängu esimese vooru võitis Aegviidu kool

1580

Piirkondlikus koolidevahelises mälumängus osalevad Kehra, Alavere, Kose, Kuusalu, Aegviidu ja Raasiku kooli 8. ja 9. klassi õpilased.

Kehra gümnaasiumi eestvõttel toimuva piirkondliku koolivahelise mälumängu esimene voor toimus 13. oktoobril. Osales 6 koolist kokku 13 neljaliikmelist võistkonda.
Kooli huvijuht Eve Rohtla rääkis, et Kehra ja Alavere kooli vahel on mälumängu korraldatud aastaid. Selle eestvedaja oli õpetaja Rain Rannaääre.
„Tegime seda koos mitu aastat, siis mõtlesime, et miks ainult oma valla koolidele, hõiskasime teate välja ka teistele piirkonna koolidele ning teist aastat osaleb kuus kooli,“ ütles huvijuht.
Kui Rain Rannaääre kevadel enne mälumängusarja viimast vooru suri, viis Eve Rohtla võistluse koos teiste õpetajatega lõpuni. Sügisel otsustati jätkata ning nimetada see endise kolleegi mälestuseks õpetaja Raini mälumänguks: „Ta oli suur mälumänguhuviline.“
Võistkondade arv pole piiratud, igast koolist võib neid osaleda mitu. Küsimuste põhikoostaja on sel õppeaastal Kehra gümnaasiumi ajalooõpetaja Reesi Kuslap, kes viib ka mälumängu läbi. Küsimusi, mida on igas voorus 25, on aidanud koostada ka teised õpetajad. Küsimusi on nii kooliteadmiste kohta, kui ka selliseid, mis eeldavad avarat silmaringi.
Mälumäng koosneb neljast voorust – esimene oli oktoobris, teine on 17. novembril, kolmas 19. jaanuaril ning viimane 4. mail. Sel aastal on kaks esimest vooru Kehras, kolmas Alavere ja neljas Aegviidu koolis. Esimese vooru vahevõitja on Aegviidu kooli I võistkond – Raiko Sten Reidla, Anete Kams, Mark Emil Mustonen ja Renaate Noor. Järgnesid Kehra I: Kerilin Mänd, Marili Alle, Jaan Viirmann, Keijo-Johann Norden ning Alavere I võistkond: Hanna Vaarmann, Iris Mäeots, Katariina Kilk ja Sigrit Pitk. Mälumängu üldvõitja selgub kevadel, kui liidetakse kõigis voorudes kogutud punkti.

Eelmine artikkelKogu Hara laht oli nõukogude ajal sõjalaevade polügoon
Järgmine artikkelRaasiku Elektri saalis hakkavad treenima Joker ning koolilapsed