ALICE SUURKUUSK: „Norra projekt on olnud Pikaverele päästerõngas.”

1458

Detsembri lõpus saab Raasiku vallas Pikaveres läbi ligi 3 aastat kestnud mõisakoolide arendamise projekt.

Äsja aastaseks saanud MTÜ Pikavere Mõis korraldatud jõuluootuse perepäeval oli pühapäeval, 13. detsembril erakordselt palju rahvast – mõisas tegutseva lasteaia-algkooli hoolekogu esimees Alice Suurkuusk ütles, et ta süda on rahul, kuna Pikavere elu on saanud hoo sisse ega jää kultuuriürituste korraldamisel alla suuremate asulate rahvamajadele.
Üks suuremaid hooandjaid on tema sõnul olnud Euroopa Liidu majanduspiirkonna toetuste programmi „Mõisakoolid – säilitamine läbi kasutamise” projekt „Kool kõigile”, asjaosaliste hulgas tuntud kui Norra projekt, mille abil on saanud Pikavere loodusraja, remonditud saali, muusikaklassi, köögi, muusikariistu, erinevaid koolitusi ning muid tegevusi, mis mõeldud kohalikule kogukonnale. Projekti toetuse suurus on 50 902,51 eurot, Raasiku valla omafinatseering 8983 eurot.
Alice Suurkuusk sõnas, et projekt on lõpusirgel ning viimased projektiüritused Pikaveres on loovuse ja ettevõtlikkuse koolitusprogrammid, et soodustada väikeettevõtete arengut: „Soovime, et piirkonna tublid elanikud saaksid uusi teadmisi ning julgust, et ise midagi luua.”
Ühe suuremaks ettevõtmiseks, mis projekti abil alguse sai, peab ta mõisa ümber rajatud loodusrada, mida on gruppidena uudistamas käinud Raasiku valla lapsed, aga ka naabervaldadest ning Tallinnast: „Eriti aktiivselt käiakse sügisel. Päris põnev, kui korraga on rajal kuuskümmend last. Tahame teha rada veel põnevamaks, isegi interaktiivsemaks. Lasteaia-algkooli õpetajad on läbinud loodusraja giidi koolituse.”
Koos Aruküla huvialakooli Pääsulind  õpetajatega  sai  Pikaveres   alguse   kandleõpe – projektiraha  toel  osteti  folkloorimuusika  instrumente,  õpetati  huvilistele  tasuta    pillimängu    ning    toimusid  folkloorimuusika  kontserdid.
Mõisa juurde on loodud külakohvik, mis ei ole küll püsivalt avatud, kuid töötab ürituste, tähtpäevade ja koolituste ajal ning pakub toitlustamist matkaraja külastajatele. Söögivalmistamiseks on mõisa köögis uus pliit.
Alice Suurkuusk märkis, et suuri asju on tehtud tänu tublile MTÜle: „Meie ühingus pole aega olla ainult liige, välja on kujunenud hea ja tugev meeskond, kes on kõik omas valdkonnas tugevad tegijad – kes tegeleb toitlustuse, kes teavitustööga. Oleme MTÜs tööd andnud ühele küla kauaaegsele töötule. Aktiivseid tegijaid on paarkümmend ning seltskond aina kasvab. Teeme seltskonnaüritusi, memme-taadi klubi, huviringe. Tahame tuua eri vanusegrupid mõisa kokku.”
Norra projektist saadud abi on tema sõnul kui vundament, millele saab rajada ühe hea ja tugeva Raasiku valla mõisakooli: „Olen elanud Pikaveres üle kümne aasta ning julgenud kogu aeg unistada suurelt. Näen hajaastuspiirkonna pärle ja väärtusi, siin on vaikne ja mõnus, kuid oleme saavutanud, et Indrek Taalmaa tuleb meile näitlema,  Ivo  Linna  laulma  ning saal on puupüsti täis ja välja müüdud.”

Eelmine artikkelMERIKE MAAROOSI koduateljeed toetati 3750 euroga
Järgmine artikkelVabatahtlikud korraldasid Anija valla puuetega inimestele jõulupeo