Kehra gümnaasiumi uus direktor on KAIDO KREINTAAL

5351
KAIDO KREINTAAL
KAIDO KREINTAAL

Kehra gümnaasiumi direktor KAIDO KREINTAAL, miks otsustasite koolijuhi konkursil kandideerida?
„Mulle rääkisid konkursist Kehra gümnaasiumi vilistlased, kes pakkusid, et võiksin kandideerida. Olen ka ise Kehra kooli vilistlane ning andsin nõusoleku. Olulisem ajend kandideerimiseks on küll ilmselt missioonitunne oma kooli edasisele käekäigule kaasa aidata,  hoida  vaimsust  ja  väärtusi.
Konkurss oli asjalik ja huvitav. Kohtusime konkursikomisjoniga paaril korral ning kooskõlastasime mõtteid.”
Milline on teie senine töökogemus ning millal Kehras tööd alustate?
„Olen lõpetanud Kehra kooli  1981. aastal ning pärast seda Tallinna Pedagoogilise Instituudi üldtehniliste distsipliinide ja tööõpetuse eriala. 1989. aastal asusin juhtima Aaspere põhikooli Lääne-Virumaal ning olin seal direktor kümme aastat. Seejärel sai minust üheteistkümneks aastaks direktor Haljala gümnaasiumis ning viimased viis aastat juhtisin Tallinna Rocca al Mare kooli, kust lahkusin ametist käesoleva aasta juunis. Kehras asun tööle augustis, seega praegu saab veel puhata ning sihte seada.”
Kas olete ka ise Anija valla elanik?
„Ei, elan Tallinnas. Igal hommikul autoga tööle sõitmine mind aga ei hirmuta, Haljalas tööl käies tuli maha sõita üle 100 kilomeetri päevas.”
Viimasel ajal on Kehra gümnaasiumi tulevikust palju räägitud ning käidud välja võimalus, et kool võiks muutuda põhikooliks. Mida teie sellest plaanist arvate?
„Kui ma ei usuks Kehra kooli jätkamisse gümnaasiumina, poleks ma direktori konkursil üldse kandideerinud. Usun, et Kehra on piisavalt suur koht, et väärida gümnaasiumi. Seda enam, et Kehra lähedal pole palju valikuvõimalusi, kus mujal keskharidust saada. Leian, et Kehra lapsed ei peaks käima Tallinnasse kooli.”
Kas on midagi, mida soovite Kehra kooli korralduses juba lähiajal muuta?
„Olen saanud direktorikogemust 26 aastat, seega koolide töökorraldus ja tegutsemispõhimõtted on selged. Kas midagi vajab muutmist, selgub suuresti kohapealsetest tingimustest ning koolipere soovidest. Igal koolil on küll oma nägu, kuid midagi täiesti uut pole plaanis teha, vaid jätkata ikka samade inimeste ja meeskonnaga.”
Millega meeldib teile tegeleda tööst vabal ajal?
„Olen tavaline Eesti mees. Kõige rohkem meeldib suusatada ja jalgrattaga sõita.”

Eelmine artikkelAnija valla vandaalid tabamata
Järgmine artikkelPolitseikroonika