
Raasiku jalgpalliklubi Joker eestvedamisel sai Raasiku Elektri spordisaal iluravi ja on nüüd sportimiskõlbulik.
Raasiku keskusest paar kilomeetrit eemal, ASi Raasiku Elekter tehasekompleksis asuv spordisaal on olnud kaua kasutuseta. Nõukogude ajal toimusid seal ülerajoonilised spordivõistlused, säilinud on korvpallirõngad. Renoveerimisplaane on tehtud ka varem, need on jäänud rahapuudusel toppama. Nüüd teeb Raasiku Elekter vallavalitsusega rendilepingu ning kooli remondi ajaks tulevad saali sportima Raasiku põhikooli lapsed päeval ja Jokeri jalgpallurid õhtuti.
Möödunud nädalal kutsusid Jokeri jalgpalliklubi treenerid vabatahtlikke appi, et anda saalile uus elu. 20-30 inimest – trennilapsed, nende vanemad ja sugulased-sõbrad – parandasid saali seina, mis oli auklik ja katki löödud. Talgulised panid seinale uued plaadid, parandasid seinte ääres olevaid piirdeid, toksisid sisse ohtlikult turritavad naelad, viisid saalist välja hunnikute viisi prügi, pesid puhtaks põrandad ja seinad, tühjendasid eesruumi, puhastasid selle seinad ja laed lahtisest värvist.
Ettevõtmise üks eestvedajaid, Jokeri treener Rene Lill rääkis, et puudu on veel üks riietusruum: „Suurim probleem on tualettruumi ja pesuruumi puudumine ning küte – proovime ka sellele lähiajal parima lahenduse leida, toome staadionilt talveks väravad saali ning hakkame treenima.”
Ta jutustas, et oli suur üllatus, kui nii palju abilisi oli nõus tulema saali korrastama: „Saal oli tegelikult üsna õnnetus seisus, kuid häid inimesi tuli palju. Lapsevanematelt tuli juba meenutusi noorusajast ning tuhin taas palli mängida. Kunagi olen seal ka ise trenni teinud ja sõpradega korvpalli mänginud.”
Mõte hakata saali remontima tuli Jokeri palluritel, kuna ilmad läksid kehvaks ning Raasiku põhikooli renoveerimise ja juurdeehituse ajal jalgpallurid kooli saali ei pääse: „Aastaringi õues treenida ei saa ning sõltume sellest, kuidas ilm meile halastab. Ei jäänud muud üle, kui minna küsima Raasiku Elektrilt, kas saal on veel alles ning kas võiksime seda kasutada. Asjaajamine käis kiirelt, käisime vaatamas ning Raasiku Elektri juhil Ants Kivimäel oli hea meel, et saal leiab kasutust.”
Raasikul on sportimiseks küll uhke kunstmuru ja tartaanradadega staadion, kuid spordisaali pole, kooli kehalise kasvatuse tunnid ning ka teised trennid toimuvad kooli saalis, mis on tegelikult aula. Koolipere on spordisaali kaua oodanud, selle valmimine on järjekorras, praegu ehitatakse koolile juurdeehitust ruumipuuduse vähendamiseks – klassiruume ning raamatukogu.
Rene Lill tõdes, et liikumiseks aulas palju ruumi pole: „Raasiku Elektri saal on õnneks veidi suurem.”
Jokeril on trennigruppe mitu ning treener loodab, et lasteaialapsed mahuvad saali kenasti: „Vanemate laste ja tüdrukutega aga kõik koos mängida ei saa. Veel vanematele poistele jääb saal juba väikseks, kuid saime kooli saalis hakkama, saame ka seal. Varuks on veel üks pühapäevane aeg Aruküla spordisaalis, kuid sinna on vaja transporti.”
Ta loodab, et Raasiku Elektri saal on ajutine lahendus: „Kui kuulsime Raasiku kooli juurdeehitusest, olime juba lootusrikkad, et äkki tuleb spordihoone. Korralikud spordisaalid on kõikides lähialevikes. Arvestades, et Raasikul on jalgpalliklubi hingekirjas peaaegu kakssada liiget lasteaialastest veteranideni, peaks olema Raasikule spordikompleksi ehitamine prioriteet, et luua lastele paremad võimalused sportimiseks.”
Koolist bussiga kehalise tundi
Raasiku Elektri juht, vallavolikogu esimees Ants Kivimäe rääkis, kui Raasiku koolis kuuldi, et Jokeri poisid hakkavad saali kasutama, pöördus kooli direktor Kadri Viira tema poole ning tegi ettepaneku, et ka kooliõpilaste võimlemistunnid võiksid käesoleval õppeaastal toimuda Raasiku Elektri võimlas.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi lausus, et leping saab sõlmitud ning rahastuses saab rääkida elektrikulust, mida on võimalik mõõta.
Ta lisas, et kool korraldab ise transpordi Raasiku Elektri saali: „Seda tehakse koostöös Härma bussiga, kes on meie partner koolitranspordi korraldamisel. Kuidas täpsemalt, on veel vara öelda, sest läbirääkimised ja kokkulepped on alles pooleli.”
Rene Lill märkis, et tal on hea meel, kui ka koolilapsed saali kasutama tulevad: „Kuna meie alustame trenne õhtul kell viis, koolitunnid on varem, mahume kenasti ära ning üksteist segama ei hakka.”