Õed ANGELIKA ROOS ja NATALJA NAGORNAJA-VOLOSKOVA on mõlemad aeroobikatreenerid

4643
Õed NATALJA NAGORNAJA-VOLOSKAJA ja ANGELIKA ROOS on armastatud treenerid, keda teavad paljud naised nii Anija, Kuusalu kui ka Raasiku vallas.

Õed juhendavad treeninguid Kuusalus, Raasikul, Arukülas, ANGELIKA ROOS ka Kehras.

„Teeme paljusid asju elus koos, oleme otsekui kaksikud, kuigi vanusevahe on 1,5 aastat. Toetame trennides teineteist. Kui tuleb trenni täiendamiseks idee, helistan kohe õele,“ räägib aeroobikatreener Angelika Roos, keda tunnevad paljud naised Kuusalu vallas, Arukülas, Raasikul ja ka Anija vallas.
Südamenädala puhul ärgitavad õdedest treenerid inimesi rohkem liikuma ja oma tervise eest mõtlema. Nad ise on olnud lapsepõlvest saadik sportlikud, kehaline kasvatus oli üks lemmiktunde.
Ehkki mõlemad õppisid esialgu hoopis teistel erialadel, Angelika pidi saama kondiitriks ning Nataljast sekretär-logistik, on nad viimased kuus aastat täielikult pühendunud treeneritööle.
Angelika Roos: „Käisime Tallinnas koolis, kuid me emapoolsed sugulased elavad Raasiku vallas. Me ema, isa ja noorem õde peavad nüüd Peningil Alleksi Peomaja. Mina elan perega Arukülas, õde elab Tallinnas. Kui abiellusin ja kolisin Arukülasse, käisin seal tantsulise aeroobika trennis. Siis teatas treener, et lahkub. Hakkasin mõtlema, et trenniga tahaksin jätkata ning tundus, et saan ka ise juhendamisega hakkama. Arutasime õega, milliseid harjutusi võiks teha, ideid oli palju, sattusime hoogu ja õhinasse, meist said treeninggrupi juhendajad.“
Esialgu viisid nad treeninguid läbi koos, samal ajal käisid koolitustel, omandasid uusi võtteid ja said nõuandeid. „Ostsime Arukülasse hantlid, bosupallid, stepipingid. Siis tuli üks Raasiku naine ütlema, et kas läheksime ka sinna juhendama, ning hakkasime Raasiku rahvamajas juhendama. Siis peagi võttis keegi Kehrast ühendust, et tulge sinnagi spordikeskusesse. Sõitsime haagisega, kaasas 10 bosupalli, 20 stepipinki, saime oma soojenduse tehtud neid haagisesse tõstes ja välja laadides. Nüüd on meil igas kohas juba omad vahendid, enam edasi-tagasi vedama ei pea,“ kõneleb ta.
Kui Kuusalus sai valmis spordikeskus, kutsuti nad ka sinna juhendama. Angelika Roos jutustab, et esialgu tundus Kuusalu liiga kaugel, aga lubas, et pool aastat proovib. Ühele trennile lisandus teine, siis kolmas, praegu juhendab Angelika Roos Kuusalus aroobikatreeninguid Body Toning ja tema õde Natalja Nagornaja-Voloskova ringtreeningut.
„Koos me enam juhendada ei jõua, varem oli nii, et mina tegin esimesed kümme minutit, siis õde jätkas lihastreeninguga, mina venitusharjutustega. Kui üks juhendas, siis teine aitas treenijaid. Järgmises trennis juhendasime vastupidi. Nüüd on trennid jagatud, mina juhendan Raasikul ja Kehras, õde Natalja Arukülas, Kuusalus meil on mõlemal omad treeningrühmad. Väga palju on neid naisi, kes on me treeningutes käima hakanud ja jäänud ning kõik need aastad kaasa teinud,“ kirjeldab Angelika Roos.
Ta lisab, et Eestis on palju treeneritele suunatud koolitusi ja ideepäevi, tuleb vaid olla aktiivne ja osa  võtta.  Treeningrühmade  naised on õnnelikud, kui õed lähevad taas koolitusele, sest siis võtavad kasutusele uusi harjutusi.
„Tänan kõiki, kes trennides käivad, nendeta ei oleks mina treener. Saan trennist palju positiivset. Kui naeratan saalis naiste ees ja nemad naeratavad vastu, on see super­emotsioon. Vahva on ka see, et Arukülas on mu trennis kaks noormeest.“
Natalja Nagornaja-Voloskaja on varem treeninguid juhendanud ka Tallinnas Kadrioru keskuses ja Mustakivi spordikeskuses. Ta toonitab, temagi jaoks on oluline, et trennist lahkutaks rõõmsa ja energilisena. Meeldib juhendada maakohas, sest osaleb kindel grupp inimesi, kellega tekib parem suhe, treeningud on tänu sellele efektiivsemad ja annavad paremaid tulemusi.
Mõlemad õed on valmis olema ka personaaltreenerid. Angelika Roos juhendab personaalselt praegu kaht naist, kes koos grupiga ei taha treenida.
Liikuma peab igal päeval
Angelika Roos toonitab, et inimene peaks igal päeval tegema kardiotreeningut – kõndima 20-30 minutit   õues,   tegema   kepikõndi,  sõitma  rattaga,  käima  jooksmas.
„Mul on sammulugeja, kui juhendan trenne, siis tuleb mul päevas 20 000-25 000 sammu. Viimasel ajal ma enam trennipäevadel sammulugejat ei kanna, aga kui on puhkepäev, siis küll. Sammulugeja paneb mind liikuma. Tervisele ja südamele on hea, kui päevas teeb inimene vähemalt 10 000 sammu. Kui soovitakse kaalust alla võtta, siis peaks paaril korral nädalas käima ka rühmatreeningus ning jälgima toitumist,“ õpetab ta.
Tööst vabal ajal käib Angelika Roos perega tennist mängimas ja ujumas.
Natalja Nagornaja-Voloskaja võtab osa tantsukursustest, suvel sõidab jalgrattaga ja rulluisutab.

Eelmine artikkelKehra Mariann ja Kadri – mõlemad 40
Järgmine artikkel„Jõulutunneli“ toetused Anija, Kuusalu, Raasiku valda ja Loksale