Nordic Houses KT Kuusalu vallast tähistas 10. sünnipäeva

3421

Teisipäeval, 28. veebruaril viis buss töötajad Kolgast ja Kosult Tallinnasse Kuulsaali sünnipäevapidu pidama.


Nordic Houses töötajad sünnipäevapeol. Keskel ARGO SAUL, eesreas vasakult esimene ERIK RAUDSEPP.

Puitkarkassmaju tootev OÜ Nordic Houses KT loeb oma sünniajaks seda, kui Kolgas hakkas tegutsema OÜ Kodutare, mis valmistas palkmaju. Kodutare omanikud olid Kolga ettevõtja Erik Raudsepp ning Tallinnast Arvi Kink.

Kodutare tegi koostööd firmaga Nordic Houses. Kuna tootmine kasvas, turg laienes, ostis Nordic Houses Kodutare osakud. Ettevõte hakkas Kuusalu vallas tegutsema kahes kohas – üks tootmisüksus Kolgas ja teine Kosu külas.

Tänavu jaanuarist on struktuurimuudatustega koondatud mõlemad tootmisüksused Nordic Houses KT OÜ alla, selle tootmisjuht on Erik Raudsepp. Seni Kosu üksust juhtinud Tanel Katmann on ostujuht. Nordic Houses OÜ on täielikult müügi- ja turundusfirma ning teine tütarettevõte NH Project OÜ asukohaga Tallinnas Kadriorus tegeleb projekteerimise ja ehituse juhtimisega.

Nordic Houses OÜ ja Nordic Houses KT juhataja Argo Saul selgitab, et seni käis puitkarkass- ja elementmajade detailide tootmise juhtimine ning materjali ostmine eraldi, kuid see ei taganud efektiivset tööd. Olenevalt vajadusest suunatakse töötajaid nüüd kas Kolga või Kosu üksusesse.  

Nordic Houses KTs on 25 tootmistöötajat, kes valdavalt elavad Kuusalu vallas. Kuna firmal on plaanis tootmist laiendada, otsitakse Argo Sauli sõnul ettevõttesse tegevdirektorit ning suveks on kavas võtta täiendavalt juurde kuni viis tootmistöötajat.

Argo Saul, kes on ka Eesti Puitmajaliidu juht, sõnab: „Julgesime juubeli puhul koostatud pressiteates välja hõigata, et plaanime tänavust käivet mullusega võrreldes kahekordistada. Lisaks omatoodangu müügile on me ettevõte alustanud allhanke korras toodete ühist turundust koostöös Eesti teiste puitmajatootjatega.“

Nordic Housese põhiklientuur on jätkuvalt Norras – sinna läks möödunud aastal toodangust 83 protsenti, Rootsi ja ka Saksamaale müüdi 7, Eestisse 3 protsenti. Kõik turud tema sõnul kasvavad. Sõlmimisel on lepingud Prantsusmaal, Hollandis ja Soomes. Möödunud aastal jõudis käive ligi 5 miljoni euroni.

Toodangut turustatakse edasimüüjate kaudu, ettevõttel endal majade kokkupanijaid ehitusplatsil ei ole, kasutatakse Eesti ehitusfirmade abi. Paar-kolm töötajat kavatsetakse juurde võtta ka Tallinnasse marketingi valdkonda. Ettevõte osales EASi ja Marketingi instituudi ühises projektis, millele järgneva aastase koolitusprogrammi kaudu saadakse koolitatud marketingitöötajaid.

Nordic Houses tegeleb jätkuvalt ka kinnisvara arendamisega, Kolgas on täielikult välja arendatud 13 krundiga Männivälja elurajoon, mille enamik krunte on jätkuvalt müügis.
 
Üllatustega sünnipäevapidu
10. sünnipäeva tähistamist Tallinnas nimetas Argo Saul esimeseks suuremaks ühiseks ettevõtmiseks, seni on peetud traditsioonilist jõulupidu: „Jõulude ajal on niigi palju tegemist ja loodan, et traditsiooniks saab edaspidi hoopis ühine sünnipäevapidu veebruari lõpus. Jätkame ka ettevõtte suvepäevadega.“

Kuulsaalis esines üllatuskülalisena Liis Lemsalu. Olid keegli- ja doominovõistlused. Söödi sünnipäevatorti ja löödi tantsu.

Erik Raudsepp: „Teisipäeval kestis töö lõunani, siis sõitsime kõik koos linna. Nii üllatusterohket ja mõnusat pidu pole meil varem olnud.“

Ta tõdeb, Kodutarega alustades ei osanud arvata, et tootmine võib kunagi nii suureks kujuneda: „Ettevõte on andnud kohalikele inimestele tööd ja kogemust. On olnud keerulisi aegu, aga oleme ellu jäänud. On ettevõtteid, kes lõid käega ja panid tootmise kinni. Meie tulime raskest masu-ajast läbi ja jäime püsima.“

Eelmine artikkelAutod vajusid kraavi
Järgmine artikkelRaasiku valla juubelietendus pakkus äratundmisrõõmu