Nordic Houses juhtivate kaubamärkide raamatus

2313
Uusim toodang, mis valmib Kuusalu vallas – moodulmaja Nordic Compact, peamooduli külge saab panna lisamooduleid.

Kuusalu vallas tegutsev Nordic Houses KT OÜ hakkab puitmaju tootma ka Eesti turule.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostab esinduslikku inglisekeelset raamatut „Leading Brands of Estonia“, kuhu koondatakse Eesti juhtivamad kaubamärgid, nende seas ka Nordic Houses KT OÜ.
Valiku tegemisel osalesid Kaja Kallas Euroopa Parlamendist, Meelis Milder ja Mait Palts Eesti Kaubandus-Tööstuskojast, Kristian Krisfeldt firmast Velvet OÜ ning Kristi Tiivas riigikantseleist.
Ettevõtete valikul vaadati, et need oleksid loodud Eestis, siin laialdaselt tuntud, ekspordipotentsiaaliga või juba rahvusvaheliselt tegutsevad.
Raamat ilmub novembris, see on mõeldud Eesti kaubamärkide tuntuse suurendamiseks, et aidata ettevõtetel leida uusi koostööpartnereid ning suurendada eksporti.
Nordic Houses KT OÜ üks omanikke ja tegevjuht Argo Saul kommenteeris, et hea on teada saada, kui Nordic Houses on valitud Eesti juhtivate kaubamärkide hulka: „Meie visioon on olla regiooni usaldusväärseim puitmajatarnija ja tundub, meie meeskonna pühendunud igapäevatöö kannab vilja. Ettevõttel läheb praegu hästi, eelmisel aastal õnnestus edukalt realiseerida 130 projekti, mis on 30 protsenti rohkem kui aasta varem. Umbes kaks kolmandikku sellest on traditsioonilised vabaajamajad Norrasse, kolmandik on puitkarkassil eramud. Ka käesolev aasta on alanud positiivselt, esimeste kuude käive on viiendiku võrra suurem, võrreldes möödunud aastaga. Lepingute mahu täitmiseks on vajalik tõsta tehase võimsust ja rakendada tööle teine vahetus. Müügist umbes 90 protsenti läheb Norrasse.“
Ta lisas, et Nordic Houses on hakanud koostöös Trilog Studio arhitektidega arendama aasta tehasemaja 2015 konkursil esikoha võitnud vabaajamaja kontseptsiooni. Nordic Compact elamulahendus koosneb peamoodulist, millele saab külge ühendada lisamooduleid ning rajada endale sobiv kodu. Üht sellist lisamoodulit kasutatakse tänavu suvel Jõelähtme golfikeskuses suveteatrina. Uudse lahendusega moodulmaja pannakse pilootprojektina püsti Norrasse Telemarki maakonda, teine Kuusalu valda Salmistule.
Argo Saul: „Ostsime enne masu Salmistul Väljajüri arendusest kolm kinnistut. Paneme pilootmaja ühele neist, sinna läheb elama meie kolleeg, Kosu tootmisüksuses toodetavate vabaajamajade projektijuhina töötav Henri Reitalu. Esimesed reaktsioonid Nordic Compact moodulmajale on olnud head. Tutvustasime seda kevadel sisustusmessil. Eesti IT-firma Downdown Visuals arendas meie jaoks spetsiaalse digitaalse meediumi, kus suurel ekraanil oli 3D visualiseering moodulmajast, külastajad said otsekui sinna sisse minna, vahetada seina- ja põrandavärve. Jaanuaris plaanime sama lahendusega minna Saksamaale Münchenisse Bau messile.“
Nordic Houses on seotud ka ühe kohaliku heategevusprojektiga – projekteeris ja valmistas Kasispeale linnuvaatlustorni, mis paigaldatakse paari kuu jooksul, augustikuu alguseks.
Nordic Houses hakkas Kuusalu vallas tegutsema 14 aastat tagasi. Töötajaid on 38. Tootmisüksused asuvad Kosu külas ja Kolgas.

Eelmine artikkelKehra Lastetare tähistas 70. sünnipäeva
Järgmine artikkelKuidas valmistuda lõpupidudeks ja suvehooajaks?