Harju kooliteatrite festivalilt Kolga keskkooli mitu tiitlit

1136

Kolga Kohal-olijate põhikooli trupp sai I laureaadi tiitli, keskkooliõpilaste lavastus eripreemia, lisaks näitlejapreemiad.

Harjumaa kooliteatrite festival on tavapäraselt toimunud märtsi lõpus, seekord tehti varem. Festivali korraldas Viimsi keskkool.

Kolga keskkoolist olid esindatud kolm lavastust. Algklassilapsed esitasid õpetaja Tuuli Ranna lavastatud „Kardemoni linna rahvas ja röövlid“. Näitlejapreemia said röövleid mänginud Matheas Trilljärv, Jüri Hokkanen ja Marko Parmas. Algklasside konkursil osales kokku 11 truppi. 

Põhikooli kategoorias saavutas 9 trupi seas I laureaadi tiitli ja ka publiku lemmikuks valiti juhendaja Terje Varuli lavastatud „Siin me elame“. Parimaks meesnäitlejaks nimetati Siim Maran.

Veel mängivad Karl Renno Jänes, Robi Varul, Nikolay Mangazeev, Liis Luik, Kristina Mumm, Ingrit Oad, Gätriin Hobta, Merily Mikiver, Johanna Lisette Viskar, Jonna Kubu, Vimme Susi Varul, Vladislav Mangazeev, Liis Pajutee, Ülo Pajutee, Hardi Hinn, Henri Valdson ja Hardi Möller.

Terje Varul sõnas, et lavastuses mängitakse stseene erinevates ruumides, kujutatakse, millal ning kuidas need muutuvad koduks – esik, köök, magamistuba.

Keskkoolinoorte vanusekategoorias oli osalenuid 5. Kolga lavastus „Kristofer“ sai eripreemia orgaanilise ja lustliku mängu eest. Parimaks naisnäitlejaks kuulutati Triin Rand. Näitlejapreemiad said Indrek Põldver ja Piia Sandra Sandrak.

Peale nende mängivad Anna-Maria Jams, Hanna-Piia Põldver, Uku Varul, Rauno Rand, Meelika Riiberg, Teijo Idavain ja Kersti Mark.

Selle lavastuse põhitelg on inimese elu sünnist surmani. Teksti ja sündmustiku pani lavastaja Terje Varul paika koostöös noorte näitlejatega.

Triin Rand kirjeldas: „Etenduse tervik sünnib laval, eelnevalt on kokku lepitud kondikava, millest lähtume. Päris kindlat teksti näidendil pole, improviseerime. See on väga huvitav, laval ei teagi, millega teised võivad sind üllatada. Võib arvata, et nii on raskem mängida, aga oleme kaua koos näidelnud, tunnetame üksteist hästi, oleme head sõbrad.“

Kolga koolipere nägi tiitleid kogunud lavastusi Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel.

Eelmine artikkelRaasikul põles autokong
Järgmine artikkelRaasiku seminaril kõneleti tuulikutest, päikesepaneelidest, õhksoojuspumbast