Nõmmeveskil käisid metallivargad

1797

Nõmmeveski elanikud pidasid kinni mehed, kes lõikasid lahti endise hüdroelektrijaama turbiini toru.

Kolmapäeva, 20. juuni õhtul helistas Nõmmeveski elanikule ja OÜ Accipiter omanikule Rando Nooskale naabrinaine, kes teatas, et jõujaama juures askeldavad töömehed, lõikavad lahti turbiinitoru.

Kuna Nõmmeveski hüdro­elektrijaama rajatised kuuluvad ASile Raju, võttis Rando Nooska kõne ASi Raju omanduses oleva Joaveski hüdroelektrijaama töötajale Enn Eriksonile, kellelt kuulis, et omanik pole seal lammutustöid tellinud. Kohale kutsuti politsei.

Rando Nooska jutustas, et kui läks koos Raju töötajaga sündmuskohale, teatasid seal toimetanud kolm töötunkedes meest vene keeles, et tegutsevad kellegi Miša tellimusel. Kuulnud, et rajatiste omanik on hoopis teine, jätsid töö pooleli. Politsei viis mehed ja nende valge väikebussi Maardu jaoskonda.

Ligi aasta tagasi, mullu suvel käisid Nõmmeveski jõujaamas samuti metallivargad, needki saadi siis kätte tänu Rando Nooska ja Enn Eriksoni kiirele tegutsemisele. Tookord jõuti turbiini torust välja lõigata üks osa.

Muinsuskaitse on hinnanud Nõmmeveski elektrijaama rajatised nõukogudeaegse tööstusmaastiku väärtuslikuks osaks, need tuleks konserveerida ja säilitada.
AS Raju on aastaid taotlenud võimalust elektrijaam taastada. 

ASi Raju nõukogu liige Ain Laiverik kommenteeris Sõnumitoojale, et elektrijaam, pais ja sild oleksid Nõmmeveskil ammu korda tehtud, kui keskkonnaamet annaks ettevõttele vee-erikasutusloa: „Taotleme seda 2009. aastast, seni tulemusteta. Rajatised lagunevad, pais on alla lastud, riik huvi ei tunne. Ühtpidi on valla ettekirjutus, et sild tuleks korda teha. Teistpidi soovib päästeamet, et pais taastataks, tuleohutuse tagamiseks on vaja veevõtukohta.“

Eelmine artikkelPõleng taas vanas laudas
Järgmine artikkelTänu juurdeehitusele näeb Viinistu kunstimuuseumis poole rohkem maale