Nõmmeveski elektrijaamast nii ja naa

898

Juba aastaid on olnud sedasi, et ükskõik, mis asjus tuleb me lehes juttu Nõmmeveski elektrijaama rajatistest, on nende taastamise kohta info sama – keskkonnakaitsjad ei ole vee-erikasutusluba andnud paisu uuendamiseks ega kalatrepi rajamiseks, AS Raju ehitaks ja remondiks, aga ei lubata.

Samas Rajule kuuluv sild üle Valgejõe laguneb, jõujaama rajatised on muutunud kohati eluohtlikeks. Eri ametkonnad teevad ettekirjutusi, kuid lahenduseni ei jõuta.

Üsna sarnased on olnud ka keskkonnaametist saadud vastused. Palusime seekordki kommentaari, miks on Nõmmeveski elektrijaama probleemi lahendamine veninud. Saime vastuse, et 2009. aastal keeldus keskkonnaamet vee-erikasutusloa andmisest, see vaidlustati kohtus, taotluse läbivaatamise aega on pikendatud tänavu augustini. Keskkonnaamet on seisukohal, et silda saab taastada ilma paisutussüsteemita, need on kaks eraldiseisvat asja.

Küsimusele, mida riik plaanib Nõmmeveski rajatistega ette võtta, oli keskkonnaameti vastus, et kui omanik teeb riigile ettepaneku eraomandis oleva kinnisasja võõrandamiseks, siis seda kaalutakse, arvestades kõiki asjaolusid. Sellist ettepanekut tehtud pole.

Nagu ikka – nokk kinni ja saba lahti.

Eelmine artikkelPõleng taas vanas laudas
Järgmine artikkelTänu juurdeehitusele näeb Viinistu kunstimuuseumis poole rohkem maale