Neljapäeval avatakse pidulikult Kehra automaattankla

4354
Uus bensiinijaam on Kehra sissesõidutee ääres, Keskuse, Välja ja Kooli tänava ristumiskoha kõrval.

Kütust saab uuest tanklast juba osta.

Kehra sissesõidutee äärde, Keskuse ja Välja tänava ristumiskoha kõrvale ehitati Premium 7 kaubamärgi tankla. Tanklaketi omanik on OÜ Sevenoil Est. Selle juhatuse liige, Kehrast pärit Mati Luik rääkis, et juba mitu aastat tagasi vaadati – Kehras ei ole kaasaegset tanklat, samas on linnas ja Anija vallas piisavalt elanikke.
„Mul oli endal selle vastu ka isiklik huvi, olen Kehras kasvanud, käinud seal lasteaias ja koolis,“ sõnas Mati Luik.
Kuna suur osa Kehra linnas asuvast maast kuulub riigile, pöörduti  ise  riigi  maa-ameti  poole sooviga  osta  seal  tankla  jaoks  maad.
„Oleme ka varem enampakkumistelt riigimaad ostnud. Kuid see on ainuke kord, kui oleme ise otsinud maatüki välja ja tundnud huvi, et riik paneks selle oksjonile. Maa-ametil kulus selleks ligi kaks aastat,“ rääkis Sevenoili juhatuse liige.
Kehras asuva maatüki ostis riigilt OÜ Toomemaa. Mati Luik selgitas, et Toomemaa on kõigi nende tanklate kinnistu omanik, kellelt Sevenoil Est neid rendib ja seal kaupleb.
Pärast maa ostmist koostati detailplaneering ning tehti kõik muud vajalikud toimingud ja nüüd on tankla valmis. Mati Luik kiitis, et Anija vallavalitsus on ettevõtet igati toetanud ja aidanud kaasa, et kõik sujuks.
Kehra tanklast on võimalik kütust osta juba nädalapäevad, ametlik avamine on neljapäeval, 20. novembril kell 13.
„Praegu teeme proovimüüki, kuna päästeteenistusel on tankla veel üle vaatamata. Nad lubasid seda teha lähipäevil,“ lausus Mati Luik.
Kui päästeteenistuselt luba käes, saab Anija vallavalitsus väljastada tanklale kasutusloa.
Kehra tankla rajamine läks firmale maksma ligi 400 000 eurot. See on Mati Luige sõnul ühe automaattankla keskmine hind. Kokku on Sevenoilil Eestis nüüd 31tanklat – neist 16 kauplusega ja 15 automaatjaama. Harjumaal on nende automaattanklad veel Kiilis, Sauel, Sakus, Tabasalus ja Irus. Rohkem siiakanti esialgu bensiinijaamu ehitada ei ole kavas: „Oleme 100 protsenti Eesti kapitalil põhinev ettevõte, püüame tasa ja targu areneda ja laieneda. Nüüd huvitab meid rohkem Tallinn, kuna seal meid veel ei ole.“
Kuigi ka Aruküla inimesed on Mati Luige kinnitusel nendega suhelnud ja olnud huvitatud, et sinna ehitataks tankla, pole Sevenoil Est praegu  valmis  seda  sinna  tegema.
OÜ Sevenoil Est on olnud mitu aastat ka Kehra Käsipalliklubi sponsor. Ettevõtte juhatuse liige kiitis, et HC Kehra meeskond on nii Eesti kui Baltikumi tasemel väga edukas ning neis on potentsiaali: „Kehras on paljud inimesed käsipalliga seotud ning kui sealne kogukond tuleb meie juurde tankima, oleme huvitatud neile ka midagi vastu andma. Toetame sporti samamoodi ka teistes piirkondades.“
Seni oli Kehras vaid üks bensiinijaam, OÜle Mirtezor kuuluv tankla Välja tänaval. Anija vallavalitsuse ehitusspetsialist Viljo Leis ütles, et nüüd on konkurents juba tunda – Kehra kütusehinnad on langenud ning Tallinna omadega võrdsed, varem olid enamasti 2-5, mõnikord lausa 10 senti liitri kohta kõrgemad.

Eelmine artikkelKuusalu haridusseminar: gümnaasium peab vallas säilima
Järgmine artikkelOravakese lasteaia juurdeehitus on Raasiku valla kalendri kaanefotol