HC Kehra on Balti Liiga liidrite seas

1121

Laupäeval, 15. novembril alistas HC Kehra Horizon/Pulp &Paper koduväljakul Balti Liiga senise liidri, Soome meistri Riihinmäe Cocksi.
Kehra spordihoones toimunud mängu tasavägiselt kulgenud esimese poolaja võitis Kehra meeskond 12:11. Teise poolaja algul läks Soome meeskond kiirrünnakutega kiiresti 17:14 juhtima, kuid kodumeeskond ei andnud alla ning vähendas vahet. Viimased 15 minutit valitses mängu täielikult HC Kehra ning võitis lõpuks suurelt 33:26. Üleplatsimehena viskas Marko Slastinovski 13 väravat, Viktor Skrypak, Rando-Juku Sirkas, Kaspar Lees ja Jevgeni Buinenko igaüks Kehra kasuks 4 väravat.
Möödunud aastal kaotas Kehra meeskond Cocksile mõlemad mängud ning peatreener Jüri Lepp ütles enne mängu, et tegemist on väga tugeva vastasega. Pärast mängu rõõmustas ta, et finaali nelja parema hulka jõudmist silmas pidades saadi väga vajalikud punktid.
„Cocksil oli küll neli meest puudu, aga neil on nii pikk pink, et vääriline vahetus on alati võtta. Avapoolajal olime rünnakul raskustes, aga lõpp oli väga võimas – kaitse pidas hästi ning rünnak toimis suurepäraselt,“ ütles ta.
Kuna teine Eesti meeskond Põlva Serviti alistas nädalavahetusel koguni kaks vastast – laupäeval mulluse Balti liiga võitja Minski SKA ja pühapäeval Presti HC Meškovi, on nüüd pärast põhiturniiri esimest poolt tabeliseis väga tasavägine. Neljal meeskonnal on 6 punkti, need on HC Kehra, Põlva Serviti, Minski SKA ja Bresti HC Meškov. Riihimäe Cocksil on 5 ja Vilniuse VHC Šviesal 1 punkt.
Nüüd on Balti Liigas võistluspaus, järgmised mängud toimuvad uuel aastal. HC Kehra mängib 17. jaanuaril Soomes Riihimäe Cocksiga.