Viimikute juhendaja Ilme Laagriküll ütles Kuusalus Lauritsa platsil 11. augusti õhtul rahvatantsurühma esinemist sisse juhatades, et koos on käidud juba 20,8 aastat. Rühma 20. sünnipäev oli mullu aasta lõpus, kuid varem ei olnud võimalust seda tähistada.
Juubelikontserdi kavas olid naisrühma viimase kolme aasta tantsud. Kontserdil saatis tantsijaid Kuusalu rahvamuusikaansambel 6 Alust koosseisus Kalev Laagriküll, Katri Mangelsoo, Reet Soosaar, Ilme Laagriküll ja Martin Rootalu. Kui naised vahetasid tantsurõivaid, esitas ansambel rahvalikke lugusid. Ansambli 6 Alust ja Viimikute koostöö on kestnud 4 aastat.
Juhendaja Ilme Laagriküll selgitas publikule naisrühma nime kohta, et viimik on kolonni või viiru viimane tantsija. Samas, kui kolonn teeb pöörde, võib saada ta esimeseks tantsijaks.
Tantsijaid on praegu 14. Paarikümne aasta jooksul on rühmas kaasa teinud veel 37 tantsijat.
Naisrahvatantsurühm Viimikud kasvas välja legendaarse tantsuõpetaja Tõnu Lindveti juhendatud Valkla naisrühmast. Ta kutsus esimesse proovi appi Ilme Laagrikülli, kes ainsana on rühmas olnud algusest peale. Kõige kauem on rühmas tantsinud Gitta Truus – 17 aastat.
Viimikute tantsurühmal on Saaremaa Anseküla kihelkonna rahvariided. Kuni 2016. aasta jõuludeni olid peakatetena kasutuses villased tuttmütsid. Jõuludeks said valmis Anseküla kõrged tanud, mille jaoks saadi toetust Kultuurkapitalilt, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsilt, Kuusalu vallalt, OÜlt Balti Spoon, annetustest ja heategevusaktsioonidest. Kokku läksid tanud maksma 2772 eurot. Tanud valmistas Aale Käsitöö OÜ Rakverest.
Juhendaja Ilme Laagriküll: „Aitäh, kallid Viimikud, et olete leidnud endas soovi ja tahtmist koos tantsida!“