Naabrid on Huntaugu karjääris laskmiste jätkumise vastu

1347

Kiiu, Saunja, Külmaallika elanikud soovivad klubi ALPHA tegevuse lõpetamist Huntaugu karjääris.

Probleemist oli pikemalt juttu eelmises Sõnumitoojas nr 47 ilmunud loos: „Naabrid pole rahul paugutamisega Huntaugu karjääris”.

Lugu lõppes sellega, et pärast Kuusalu vallamajas toimunud kohtumist, kus räägiti, kuidas laskmisharjutustega ja –võistlustel kostev müra häirib ümberkaudseid elanikke, pidi käima üks naabritest, Mari Allese, läbi kõik piirkonda jäävad talud.

Nüüd on inimeste seisukohad teada ning Kuusalu vallamajja saadetud kiri 22 lähikinnistu esindaja allkirjadega. Mari Allese sõnul esindavad nad kokku ligi saja elaniku huve. Lasketegevusest kostva müra levikualasse jäävad ka Saunja küla idapoolsem ala, Kiiu ja Kuusalu vahel paiknevad talud ning Kiiu ja Külmaallika küla.

Mari Allese: „Kõige lähemate talude elanikud ei suuda laskeürituste ajal isegi enda aias viibida, kuna müra on talumatu ja segab normaalset elurütmi. Ka teatakse rääkida, et vaatamata kehtivatele reeglitele on lasketegevus toimunud mitte ainult valla loa alusel, vaid nädalavahetustel on tulnud huvilised kohale, teinud paaritunnise lasketrenni ning läinud laiali.”

Kirjas teatavad elanikud, et nemad ja nende pereliikmed ei nõustu MTÜ Laskespordi­klubi ALPHA poolt taotletava laskepaiga võimaldamisega Huntaugu liivakarjääris, kuna laskmisega kaasnev müra ja suur hulk väljastpoolt valda kokku tulevad isikud ohustavad nende rahu ja turvalisust. Lisaks mõjub eeltoodu elanike psüühikale ning võtab normaalsed tingimused puhke­ajaks.

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ütles, et vallamajas arutati elanike kirjaga tõstatatut sel esmaspäeval ning kavas on jätkata arutelu neljapäeval vallavalitsuse istungil. Kui saabub ka keskkonna­ameti vastus selle kohta, kas laskmised ohustavad lähedal­asuvat metsiste püsielupaika, formuleeritakse vallavalitsuse seisukoht.

Eelmine artikkelKahe auto kokkupõrge
Järgmine artikkelKuusalu jõululaadal käis üle tuhande inimese