Muuseumiööl oli palju huvilisi

1459

Uudistajaid jätkus Kolga muuseumisse, Anija mõisa ja ka Näkiallika tööriistamuuseumisse.

Laupäeval, 16. mail toimus seitsmes üle-eestiline muuseumiöö, mille tänavune teema oli „Öös on muusikat“. Ida-Harjus avasid sel õhtul külastajatele uksed peale Viinistu kunstimuuseumi veel Anija mõis, Kolga muuseum ja Näkiallika tööriistamuuseum-sepikoda Kupu külas Kuusalu vallas.
SA Anija Mõisa Haldus tegevjuht Janne Kallakmaa rääkis, et rahvast käis üle ootuste palju, tuldi peredega ja gruppidega ning eri kohtadest. Mõisa virtin Margit Kuusik tutvustas maja ja pakkus külalistele teed. Huvilisi jätkus kuni kella 23ni.
Kolga muuseumi juhataja Anu Karjatse kiitis samuti, et läks väga hästi. Mõisa peahoone ekskursioonile kogunes 50 inimest, elektriviiulil esitas väikese kontserdi Arty Tamme Tallinnast. Kolga muuseumi Facebookis on ringkäigust video. Muuseumis avati õllenäitus. Kalle Pipenberg valmistas selleks puhuks koduõlut, mida pakuti külalistele mekkida. Inimesi käis muuseumis kogu õhtu jooksul.
Ka Näkiallika tööriistamuuseumi peremees Peeter Kivimäe jäi muuseumiööga väga rahule, kokku käis tal külas paarsada inimest, õu oli pidevalt autosid täis. Oli sõjaajaloo uurijaid, kes tundsid huvi soomepoiste toa vastu, ning ka vene perekondi. Viimased külalised lahkusid kella 3 paiku öösel.