MTÜ Soodlast Kõrveni kunstivõistlusel oli osalejaid kogu Anija vallast

1593

Võistlusele „Meie küla elu“ esitas töid 25 inimest.

MTÜ Soodlast Kõrveni juhatuse esimees Kaisa Tamkivi rääkis, et kunstivõistlus „Meie küla elu“ otsustati korraldada eesmärgiga saada kunsti kaudu teada, mis on inimestel mõttes, millisena nad sooviksid näha elu ja tegevust oma külas.

Kuna taolist võistlust tehti esimest korda, ei osanud organiseerijad arvata, kuidas võetakse see üleskutse vastu.

„Olen positiivselt üllatunud, et osavõtjaid oli nii palju – töid esitas 25 inimest, mõned neist tõid mitu. Oli skulptuure, üks väga uhke tort, kollaaži, tuši-  ja vildikajoonistusi, guaššvärvidega tehtud pilte ja muud. Kõige rohkem oli osalejate seas lapsi ja vanemaid inimesi,“ rääkis Kaisa Tamkivi.

Võistlustöid hindasid kogukonna professionaalsed kunstnikud Ave Nahkur, Merike Maaroos ja Aivar Johanson. Pingerida ei seatud, silmapaistvate tööde eest premeeriti viit autorit. Need on Imro Grausberg Kehra päevakeskusest guaššvärvidega joonistatud värvikireva figuuri, Villem …Lillist metallist skulptuuride „Saekaatrimees“, „Posti mees“ ja „Metsamees“, Raja Kerson Kehrast tušijoonistuse „Jägala jõgi talvises Kehras“, Kirli Ostra Alaverest tordi „Meie küla elu“ ning Imre ja Rudolf Toltsberg Raudojalt joonistuste „Minu sõber“ ning  „Meie küla puuseppade ja metalli töötlejate kaitsev ikoon“ eest.
Parimad kuulutati välja Raudoja kõrtsis, kus tähistati EV aastapäeva.

Auhinnad panid välja kohalikud kunstnikud ja käsitöölised Ave Nahkur, Merike Maaroos, Eve Tiidolepp, Triinu Kopvelt ja Aivar Johanson.

Žürii liige Ave Nahkur ütles, et võistlustööd olid üllatavalt ägedad ja andekad ning tase ületas ta ootused. Tema lemmik oli Kirli Ostra tort, millel peal martsipanist inimesed, sealhulgas üks mutike kudumisvarrastega. Peale selle, et tort oli tema sõnul väga ilus, oli see ka maitsev.

Kaisa Tamkivi: „Kunstivõistluse tööde põhjal võib öelda, et inimesed näevad külaelu positiivse ja rõõmsana. Aktiivne osavõtt näitab, et inimesed naudivad, kui antakse võimalus end ja oma ideid väljendada, kui nad saavad kaasa mõelda ja oma arvamust avaldada.*
 
Kas esimesele taolisele võistlusele järgneb ka teine ning võistlus võiks saada traditsiooni­liseks, ei julgenud korraldaja lubada: „Igal aastal külaelu joonistada pole ehk põnev. Aga kui leiame mõne uue idee, millega seda siduda, siis miks mitte.“

Kuna võistlejaid oli palju ning kogu vallast, on korraldajail soov panna esitatud töödest kokku rändnäitus ning viia see lähiajal ka Kehra ja Alavere ning naabervalla Aegviidu inimestele vaatamiseks.

Eelmine artikkelVarastati kaubikust
Järgmine artikkelKehra gümnaasium elab uutes tingimustes tavapärast koolielu