Loksa õpilased võitsid plakatikonkursiga sõidu Strasbourgi

2572
Loksa 12. klassi õpilased MARINA POŠETŠKO, MIRON STOROŽEV, KATARINA ILVES ja nende tehtud plakat.

Loksa gümnaasiumi 12. klassi kolme õpilase võiduplakat annab 25liikmelisel grupil võimaluse külastada europarlamendi töökohta Strasbourgis.

Loksa gümnaasiumi õpilased Katarina Ilves, Miron Storožev ja Marina Pošetško tehtud plakat osales Euroopa Parlamendi infobüroo korraldatud konkursil, kuhu tuli esitada plakat teemal „Euroopa arengukoostöö aasta 2015“. Kaheksa parima plakati autoritele, kokku  24  õpilasele  ja  2  õpetajale,  pandi  auhinnaks  välja  võimalus  külastada  2015.  aasta  keva-del Euroopa Parlamenti Strasbourgis.
Loksa noorte plakat hinnati parimate sekka ning kooli 25liikmeline reisigrupp on 18.-21. märtsini Strasbourgis.
Katarina Ilves rääkis, et nad said konkursist teada oma klassijuhatajalt Anneli Villilt: „Ta pakkus, et võiksime proovida, oleks tore kogemus. Kaua aega keegi midagi ei teinud. Lõpuks mina, Marina ja Miron otsustasime, et teeme selle ära. Saime kokku, mõtlesime välja, kuidas teeme. Saatsime pildi plakatist Euroopa Parlamendi infobüroole, plakat ise ripub meil matemaatikaklassis.“
Plakat on inglisekeelne. Katariina Ilves tutvustab, et selle põhisõnum on: Euroopa riigid aitavad üksteist ja ka kolmandate maade riike, et anda vaestele abi.
Ta lisab, et koos tema klassikaaslastega sõidavad veel kaks noort Loksa kooli 12. b klassist ja üks 11. a klassist: „Kuna kolmekesi tegime plakati, pakkus klassijuhataja, et saame igaüks kellegi kaasa kutsuda, nii oleks aus.“
Koos noorte ja klassijuhatajaga sõidab Strasbourgi ka õppealajuhataja Valvi Joaväli, kes juhtis klassijuhatajate tähelepanu konkursile.
Euroopa Parlamendi infobüroo kuulutas veebruari keskel välja uue konkursi, gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilastelt oodatakse töid videokonkursile „Kuidas vähendada noorte tööpuudust?“, tähtaeg on 15. märts. Kolm parimat kooligruppi saavad Strasbourgi külastada 2015. aasta sügisel.