Kuusalus tegutseb kodutütarde rühm

2092

Kuusalu kodutütred koos juhendajatega: MARGIT-KARMEN REINVELT, KRISTIINA-RAIVI VILEPAJU ja LANA TOOMVAP (tagareas).
Juhendavad Kuusalu valla kolm naiskodukaitsjat.

Paar nädalat tagasi oli Kuusalu rahvamajas Kaitseliidu Harju ringkonna noorte kotkaste ja kodutütarde uute liikmete pidulik vastuvõtmine. Kodutütarde organisatsioonis on nüüd ametlikult ka Kuusalu  rühm.

Kuusalu kodutütred on koos käinud alates mullu novembrist. Neid juhendavad Harju ringkonna Rävala jaoskonna naiskodukaitsjad. Rühma juht on Margit-Karmen Reinvelt ning rühmajuhi abid Lana Toomvap ja Kristiina- Raivi Vilepaju. Rühmajuht ja tema üks abi on õed ning elavad Hirvli külas. Lana Toomvap on Põhja külast

Algul oli Kuusalu kodutütarde rühm 12-liikmeline, mõned neiud on viimasel ajal juurde tulnud, nüüdseks on neid nimekirjas 18. Noorem on 8-, vanem 16-aastane. Ka paar 7-aastast tüdrukut on avaldanud soovi rühmaga liituda, kuid juhendajate arvates võiksid nad veel oodata ja natuke vanemaks saada.

Kooskäimist alustati Kuusalu noortekeskuses, kuid sobivamaks osutus Kuusalu keskkooli õppeköök, kus teisipäeva õhtuti õpitakse kodutütarde järgukatseteks vajaminevaid oskusi ja teadmisi. Keedetakse ka teed ja kaetakse suupistelaud.

24. veebruaril korraldasid Kuusalu naiskodukaitsjad Harju ringkonna kodutütardele, noorkotkastele, nende juhendajatele ja pereliikmetele Kolgaküla spordibaasi juures vastlapäeva tähistamise. Osalejaid oli sadakond, enamasti tulid noored mitmelt poolt maakonnast koos juhendajatega, emasid-isasid oleks võinud olla rohkem, nentis Lana Toomvap.

Kodutütardega hakati ta tegelema tüdrukute soovile vastu tulles – nad tahtsid ka ise midagi ära teha , mitte ainult käia koos emadega naiskodukaitsjate ettevõtmistel.

Kui ilmad lähevad ilusamaks, on rühma juhendajatel plaan minna tüdrukutega loodusesse – harjutada näiteks koolimaja ümbruses orienteerumist.

Kodutütarde vormiriietusest annab Kaitseliit pluusi, mütsi, kaelarätiku ja vöökoti. Tumesinine või must seelik ja kingad tuleb muretseda endal.

Eelmine artikkelVarastamine
Järgmine artikkel1. mail on Anija, Kuusalu ja Raasiku vallas 7 mõttekoda