MTÜ Kiiu Arendus pakub suvel rahvale mitut pidu

1194

Tulekul on perepiknik, kohvikute päev, teopäev, traditsiooniliselt jaanituli ja jõulupidu.

MTÜ Kiiu Arendus korraldab ka tänavu Kiiu mõisapargis ning selle ümbruses  vallarahvale meelelahutust. Tänavu saab Kiiu 770aastaseks ja mitmed ettevõtmised on pühendatud juubeli tähistamisele.

1. juuni lastekaitsepäeva puhul tuleb pargis pühapäeval, 5. juunil perepiknik. Idee teha suvine lasteüritus pakkus MTÜ eestvedajatele Kiiu elanik Tiia Grünthal, koostööd tehakse Kuusalu Valla Lasterikaste Perede Seltsiga. Perepiknikule tulevad klounid Piip ja Tuut, lastel on võimalus hüpata batuudil.
Söögid-joogid ning piknikulina palutakse peredel ise kaasa võtta. Vihmase ilmaga toimub pidu Kuusalu keskkooli vanas võimlas. Perepilet maksab 2 eurot, saadud tulu kasutatakse Kiiu jaanitule korraldamiseks.

Jaanituli on 22. juunil, esinema on lubanud tulla lauljatar Mari-Leen Kaselaan. Tantsumuusikat teeb ansambel Lehmakommionud.

Ka augustikuus on oodata rahvaüritust – 21. augustiks plaanitakse Kiiu alevikus Veski, Oja ning Torni tänava piirkonnas kohvikute päeva. Nii era- kui ka korrusmajade elanikud avavad siis ühepäevakohvikud, pakuvad enda valmistatud sööke ja jooke, mida müüakse omahinnaga, aga lisatakse väike protsent, millega ostjad toetavad MTÜ Kiiu Arendus järgmisi ettevõtmisi.

10. septembril toimuv Kiiu mõisa teopäev taheti teha juba eelmisel aastal, kuid siis jäi see mitmesugustel põhjustel ära. MTÜle on lubatud LEADER-programmist teopäeva läbiviimiseks 3054,27 eurot (47 789 krooni) toetust. Plaanis on tutvustada kunagist mõisaaega, on käsitöölaat ja erinevad õpitoad, näitused, seminarid. Kavas on mullusest sõbrakaubandusprojektist tehtud filmi esilinastus. Filmi valmimist toetatakse samuti Euroopa Liidu LEADER-programmist – MTÜ Arenduskoda vahendusel on lubatud selleks 3561,3 eurot (55 722, 24 krooni).

Veel plaanitakse rattapäeva, kuid selle osas on kokkulepped saavutamata.

MTÜ Kiiu Arendus juhataja Herko Sunts ütleb, et enamuse vajaminevatest summadest saadakse annetustest ja projektidest, korraldajad endale tasu ei maksa: „Kiiu ei ole kindlasti mingi igav ega hall koht, kus midagi ei toimu. Tahame, et Kiiu elaks ning oleks kiiduväärt kodu. MTÜ Kiiu Arendus on koondanud hulga tegusaid inimesi, kes panustavad oma vabatahtlikku tööga kodualeviku arendamisse. Paraku ei saa kõike teha ainult vabatahtliku tööga ning erinevate projektide realiseerimiseks on vaja ka mammonat, sest need eeldavad taotlejalt reaalset rahalist panust. Siiani on paljud Kiiu ettevõtted pannud alla oma toetava õla, oleme neile selle eest väga tänulikud. Samas on tõsi, et kui tahame teha veel enamat ning paremini, tuleb selleks rohkem panustada. “

MTÜ Kiiu Arenduse arvelduskonto on 2221045648361. MTÜ aktiivsemad liikmed kinnitavad, et pole tähtis, kas annetus on suur või väike, oluline on, et inimesed sooviksid aidata kohapealset elu huvitavamaks muuta.

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena