Hara sadamas olid Eesti-Soome filmi võtted

1324

Eestis vändatud noortefilmi „Rat King“ näeb jaanuaris kinodes.

Möödunud reede ja laupäeva öösel sai Virve küla rahvas näha kõrvalasuva Hara sadama juures masinaid, sagimist ning tossutamist – käisid Eesti-Soome ühisfilmi võtted. Tegu on thrilleriga arvutimängusõltuvusse langenud noortest.

Film on soomekeelne, tegevus toimub nimeta kohas, ehkki on üles võetud Eestis. Võtetega alustati Jägala jõel, Harast mindi edasi Tallinnasse, kinosse Helios. Viimsis tulevad juunis 300 osalejaga massistseenid.

Hara sadam valiti filmimiskohaks unikaalse sadamaehituse tõttu.

Tootjad on stuudiod Allfilm ja Making Movies (Soome), režissöör soomlane Petri Kowica, produtsent Ivo Feldt. Võttekohtade administraatorina töötab Kuusalu keskkooli vilistlane Birgit Demidova, kelle vanaisa, Loksa kauaaegne kultuurimaja juhataja Virgo Haravee elas Haras.

Eestlastest teevad kõrvalosades kaasa Maarja Jakobson, Külliki Saldre ja Kene Vernik. Kohalikest abistasid sadamavõtetel Aivar Hinn ja Ulvar Veldi Leesilt.

Aivar Hinn rääkis, et nad sõidutasid paadiga valgustajaid ühe kai juurest teise juurde ja aitasid prožektoreid üles seada: „Prožektoreid oli palju, sadam tehti valgeks, nagu oleks päev. Saime uue kogemuse, et mismoodi tehnika filmivõtetele tuuakse ning võtteplats üles ehitatakse. Lasksime paadist suitsu, et oleks nagu udu. Kohal olid näitlejad, kaskadöörid ja tuukrid. Filmiti, kuidas osatäitja otsekui hüppab vette, tema asemel teeb seda kaskadöör.“

Aivar Hinn ütles veel, et Virve küla inimesi võtteid jälgimas ei märganud: „Ilmelt nii palju jälgiti, kui keegi aknast vaatas. Kuigi tundus, et oleks võinud ka lähemale tulla, filmirahvas selle vastu ei olnud. Mina võtsin kaasa oma poja Hardi.“

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena