KAISA TAMKIVI asutas MTÜ Soodlast Kõrveni

1260

Uuel MTÜ-l on paarkümmend liiget.

Möödunud sügisel rääkis Vikipalu elanik Kaisa Tamkivi  Sõnumitoojale ideest luua MTÜ, mis ühendaks Piibe maantee äärseid väikeseid Anija valla külasid.

Ta põhjendas, et MTÜ-l on mitu plussi: „Juriidiliselt on lihtsam asju ajada, inimesi koondades oleksime võrdväärne partner vallavalitsusele. Ühtsel ja laiema kandepinnaga MTÜ-l on projektirahade taotlemine läbipaistvam.“

Aprillikuu keskel asutas ja registreeris Kaisa Tamkivi koos teiste aktiivsete Piibe maantee äärsete külade elanikega MTÜ Soodlast Kõrveni. Asutamispidu peeti Raudoja kõrtsis.

MTÜs on ligikaudu 20 liiget Soodla, Raudoja, Kuusemäe, Vikipalu ja Härmakosu küladest. Kaisa Tamkivi selgitas, et MTÜ koondab oma kodukohast hoolivaid ja teotahtelisi naabreid.

MTÜ esimene ettevõtmine oli 22. mail kirbuturu korraldamine Raudoja kõrtsi juures.

Raudoja kõrtsi perenaine, kunstnik Ave Nahkur rääkis, et tavaliselt nad Raudojal toimuvaid üritusi eriti ei reklaami, kuid seekord tehti erand, kuna „kirbukas“ oli MTÜ algatus: „See oli Raudojal, sest meil on siin äge ja sobiv koht.“

Kirbuturule olid oodatud kõik, kes soovisid midagi osta, müüa või vahetada. Kohal oli 15 müüjat, kes pakkusid riideid, ehteid, taimi, mööblit ja muud.

Kaisa Tamkivi sõnul käis äri suures osas kohalike inimeste vahel: „Oli ka möödasõitjaid, kes peatusid ja tulid uudistama. Ettevõtmine oli tore – meeldivalt palju rahvast, huvitav kaup ja hea ilm.“

Pärastlõunal läks 15 MTÜ liiget ja nende sõpra Raudoja-Soodla matkale.

„Paljud matkalised käisid nendes kohtades esimest korda. Rada oli väga kaunis ja jalad said märjaks vaid mõnes üksikus pehmemas kohas,“ rääkis Kaisa Tamkivi.

Lähiajal on MTÜ-l kavas veel mõned ettevõtmised. Plaanis on osaleda ja end tutvustada Anija valla kodukandipäeval, avada seal mängudetelk, kus saavad aega veeta nii lapsed kui täiskasvanud. Jaanipäeva paiku tahetakse teha koosviibimine, et naabrid saaks omavahel sõbruneda ning koos Eestimaa suve nautida.

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena