MINNA MARIE TRUUS Anija vallast võitis Harjumaa Laululapse

2913
Sügisel näeb MINNA MARIE TRUUSI ETV Laulukarussellis.

Maakonna parimad  laululapsed selgitati reedel ja laupäeval, 22.-23. aprillil Viimsi huvikeskuses.

5-6aastaste tüdrukute seas võitis esikoha Minna Marie Truus Anija valla Pillapalu külast, kes esitas nii koduvalla kui maakonna konkursil laulu „Õnneseen“. 5aastase tüdruku lauluõpetaja on tema ema Kätlin Truus, kes on Rae valla Peetri koolis tegutseva Mamma Mia laulustuudio juhajata ja õpetaja. Ka Minna Marie Truus laulab seal neljandat aastat ning on osalenud Rae ja Anija valla lauluvõistlustel. Eelmisel aastal sai ta Harjumaa Laululapse konkursil oma vanuserühmas 2. koha.
„Võrreldes eelmise aastaga oli tase väga kõva. Ütlesin Minna Mariele, et me ei lähe võitma, ainult kogemusi saama. Ei oleks tõesti uskunud, et ta võidab,“ rõõmustas Kätlin Truus.
Ühena kolmest Harjumaa 3-7aastasest lapsest pääseb Minna Marie Truus sügisel Eesti Televisioonis algavale Laulukarusselli võistlusele.
13-15aastastest tüdrukutest võitis esikoha Berta Pajo Jõelähtme vallast. Ta õpib Raasiku põhikoolis ning tema õpetaja on Heli Karu. Darja Vorobjova, kes elab samuti Jõelähtme vallas, kuid õpib Raasiku koolis, tuli 10-12aastaste tüdrukute seas 3. kohale. Ka tema õpetaja on Heli Karu.
10-12aastastest poistest võitis maakonna lauluvõistlusel 2. koha Allen Larin Kuusalu vallast. Tema õpetaja on Taavi Esko. Auhinnalise 3. koha saavutas 16-18aastaste noormeestest t Kuusalu valla laulja Hardi Hinn, kelle õpetaja on Külli-Katri Esken.
Ühe eripreemia 10-12aastaste laululaste seas sai Carmen Kaalo Anija vallast. Heli Karu õpilast premeeriti julge ja vaba esituse eest. Eripreemiad said veel kaks Heli Karu õpilast Raasiku vallast: 13-15aastaste vanuserühmas võistelnud Liis Õunpuu veenva esituse eest ning 16-18aastaste hulgas osalenud Elis Loos hea vokaaltehnika eest.
Harjumaa Laululapse žüriisse kuulusid rahvusooperi Estonia endine solist Alar Haak, lauljad Hanna-Liina Võsa ja Kelli Uustani ning ETV Laulukarusselli saatesarja produtsent Kadi Katariina Priske.

Eelmine artikkelKolga noortekeskuses hakkab tööle MARIA ANTONS-VALNER
Järgmine artikkelPikavere memme-taadi klubist said Mõisaprouad