Millal viiakse ära Kiiu meiereist jäänud kivihunnikud

1442

Kiiu Karjamõisa kinnistul asunud varemed lammutati oktoobris.
Kiiu koorejaama asemel on pikk ja kõrge kivilasu.
Kuigi paljude kohalike elanike ja Kuusalu valla külaliste silma riivanud ahervaret enam ei ole, on töö lõpule viimata, krundile on jäänud kõrged hunnikud lammutusjäätmetega. Sellised prahikuhjad võivad olla ohtlikud, meelitada sinna kohalikke lapsi turnima või lume tulekul liugu laskma.

Kuusalu valla ehitusinspektor Ljubov Beglova ütles, et Karjamõisa kinnistu koorejaama, pumbamaja ja jõujaamahoone lammutamiseks on luba antud jaanuaris 2008, seal on lõpptähtajana kirjas omaniku lubatud aeg – september 2009. Ehitusinspektor tõdes, et samas ei saa vallavalitsus teha muud, kui saata taas meeldetuletus ja teha ettekirjutus. Vastavalt ehitusseadusele peab krundil olema tagatud heakord.

Sõnumitooja küsis sel esmaspäeval kinnistu omanikult Tõnu Heidovilt, millal kivihunnikud Kiius minema viiakse. Ta vastas, et ei soovi kommenteerida, sest senised kajastused on olnud tendentslikud.   
           
Kiiu kunagise meierei krunt ehk Karjamõisa kinnistu asub keset Kiiu alevikku, mitme elumaja, Kiiu torni ja vallamaja vahetus läheduses. Meierei tootmishoone seisis pärast Kiiu Piimaühistu pankrotti aastaid tühjalt, mõne aja pärast koliti välja ka sellega kokku ehitatud puidust elumajast.

Meierei kuulus Kiiu Piimaühistule kuni ettevõte läks 2001. aastal pankrotti. Pankrotihaldur Tiina Mitt müüs meierei kinnistu 2002. aastal ASile Forinvest Group, 2003. aasta veebruaris omandas selle Tõnu Heidov.

Sellest ajast alates on Kuusalu vallavalitsus teinud kinnistu omanikule korduvalt ettekirjutusi maa-ala korrastamiseks.

Pärast 2007. aasta suvist põlengut muutus meiereihoone veel ohtlikumaks – uksed-aknad puudusid, katus oli kohati sisse langenud, kõikjal vedeles prahti. Majast kujunes kohalike noorte kogunemiskoht ning lapsevanemad pöördusid vallavalitsuse poole palvega midagi ette võtta. Vallavalitsus püüdis taas omanikuga ühendust saada, meenutab vallaarhitekt Kadi Raudla.

Kuna ettekirjutusi ei olnud täidetud, majale ligipääs polnud suletud, nõudis vallavalitsus omanikult sundraha 10 000 krooni. Lõpuks pöördus vallavalitsus kohtutäituri poole, et sundraha kätte saada.

Arhitekt Raivo Tabri arhitektuuribüroost Plaanplaan on kavandanud kinnistule kolm kortermaja. Sõnumitooja tutvustas projekti 16. juuli 2008 lehes nr 27.

Eelmine artikkelArukülas löödi meest
Järgmine artikkelAnija vald teeb suurtele peredele taas jõulukingid