PRIA toetas Voose külaplatsile madalseikluspargi rajamist ligi 132 000 krooniga.
Voose rahvamaja juhataja ja külaseltsi juhatuse liige Anna Nilisk ütles, et seikluspargi idee tekkis umbes aastapäevad tagasi.
„Eelmise aasta isadepäeval käisime oma rahvaga Tallinnas Nõmme seikluspargis. Siis mõtlesime – oleme kõigest nii kaugel ja meil endal on vähe sportimisvõimalusi, väike seikluspark oleks hea lahendus,“ rääkis ta.
Ühessegi külla tema teada seiklusradu varem rajatud ei ole, küll aga on madalseiklusparke tehtud lasteaedadesse.
Nõmme seikluspargi rajajad kutsuti Voosele vaatama, mida seal annaks teha. Seiklusrajaks kavandati külaplatsi kõrval asuv metsatukk.
„Koha pakkusime ise välja, Nõmme seikluspargi mehed vaatasid üle kõik puud, kuhu ja mida annaks teha, koostasid joonised,“ selgitas Anna Nilisk.
Kui PRIAs avanes külaelu arendamise meede, esitas külaselts sinna projekti Voosele madalseikluspargi rajamiseks. Taotlus rahuldati, PRIA eraldas 131 940 krooni, Anija vallaeelarvest lisati omaosaluseks 15 000 krooni.
Kuna suvel oli seikluspargi tegijail kiire, otsustati, et selle rajamist alustatakse sügisel. Atraktsioonide ülespanek võttis vahepealsete „vihmapühade“ tõttu aega umbes paar nädalat ning uue kooliaasta esimeseks vaheajaks oli seiklusrada valmis. Raja kavandamisel on arvestatud nii ronijate ohutusega kui sellega, et loodusele liiga ei tehtaks – paari aasta pärast tulevad tegijad trosside pingutusi järele laskma, et puude kasvu mitte häirida.
Tegevust nii noortele kui vanadele
Voose madalseikluspargis on kokku kümme erinevat atraktsiooni – võrk- ja laudsillad, purded, ronimisvõrk, trossiga õhusõit jm. Kui park avati, olid kohal nii küla väikesed kui suured, noorimad 6-aastased, vanimad 60.
„See on hea treening kõigile. Kuid nagu tegijad ütlesid – seda rada ei saa läbida üksnes jõuga, vaja on ka mõistust,“ märkis Anna Nilisk.
Ta rõõmustas, et seikluspark on külaelanike seas väga populaarne, kuid seda on juba kasutanud ka teised: „Mu tütrel olid Alaverest sõbrannad külas ja ta tõi nad siia ronima. Nädalavahetusel olid siin ühed vanemad oma lastega ning paar päeva hiljem saime neilt meilile tänusõnad.“
Heameelt teeb talle ka see, et lastel on nüüd koht, kus oma energiat välja elada ning noored ei hulgu enam sihitult ringi, vaid saavad vaba aega kasulikumalt sisustada.
Kuigi Voose seiklusparki pole suurelt reklaamitud, on sinna oodatud ka naaberkülade rahvas, lasteaiad-koolid. Rada on avatud kõigile, ronima minemiseks luba küsima ei pea.
„Me ei teinud seda äri ajamiseks. Siis oleks pidanud rada olema kõrgem, julgestusega ning aiaga piiratud. Sellepärast ongi meil madalseikluspark, et kõik soovijad saaksid siin julgelt käia,“ selgitas külavanem Andrus Nilisk.
Üks väike hirm külarahval siiski on – et kurikaelad sinna lõhkuma ei läheks.