Millal on plaanis hakata remontima Kuusalu vallamaja – talv läheneb, katus on katki, maja sajab läbi ja hallitab?

1186

urmas
Vastab Kuusalu vallavanem URMAS KIRTSI:

„Vallamajja ehk Kiiu mõisa ei ole tõepoolest investeeritud ja selleks ei ole summasid kavandatud ka valla 2012. aasta eelarve projekti. Viimaste aastate töödena on vahetatud mõned aknad maja teisel korrusel, allkorrusel on üks tööruum saanud uue põranda.

Raha on vaja teistesse kohtadesse. Kiiu mõisa renoveerimine maksaks 1,5-2 miljonit eurot. Seoses masuga langesid laekumised vallaeelarvesse – üle10 miljoni krooni saame vähem tulumaksu, kaevandustasud on vähenenud, riik vähendas ka tulumaksu laekumise osakaalu.

Paari aastaga ilmselt oleks võimalik koguda vallamaja remondiks vajaminev summa, aga prioriteedid on teised. Ees seisab Kiiu lasteaia ehitus, tahame valmis teha kergliiklustee Kiiust vallamaja eest kuni Kuusalu küla lõpuni, rajada Loksa linnaga kahasse uus jäätmejaam, Kolga-Aabla külasse teha puurkaev ja uued veetrassid, parandada õpitingimusi Kolga keskkoolis ja palju muud.

Vallamaja katuse põhiprobleem on soojakadu ja sellest tingitult jääkihi tekkimine. Viimane remont majas tehti 30 aastat tagasi. Sisuliselt on vaja uuendada kogu hoone, ainult katuse vahetus ei lahenda olukorda. Kindlasti on lähiaastatel vaja lahendus leida, kas siis remontida olemasoleva hoone või ehitada uue vallamaja.“