Miks moodustati kohaliku omavalitsuse järelevalvespetsialistide seltsing?

1670

sergei
Vastab Anija valla väärteomenetleja SERGEI DÕMŠA:

„Moodustasime kohalike omavalitsuste järelevalvetöötajate seltsingu 20. märtsil koos kolme kolleegiga. Seltsingu asutasid Anija, Rae, Viimsi ja Kernu valla järelevalvespetsialistid.

Seltsingu eesmärk on ühendada jõupingutused omavalitsuste järelevalvetöö parandamiseks. Seltsingu algatus tuli Rae valla ehituse- ja keskkonna järelevalvespetsialistilt Peeter Liinsoolt. Esimest korda saime kokku kaks aastat tagasi. Koos oleme käinud tutvumas näiteks Tallinna munitsipaalpolitsei tööga.

Seltsingu liikmetega vahetame omavahel kogemusi, anname üksteisele nõu, arutame menetleja tööga seotud juriidilisi aspekte. Plaan on hakata tegema koostööd teiste samalaadsete asutustega ning teha ettepanekuid nii kohalike kui üleriigiliste õigusaktide paremaks muutmiseks. Kavatseme avada internetis oma veebilehe või grupi Facebookis.

Esimene soov on kaasata teised omavalitsused, kus on tööl väärteomenetlejad, et hakata tegema koostööd ning seejärel ärgitada ka neid omavalitsusi, kus menetlustöötajad puuduvad.

Näide heast koostööst on Ida-Virumaalt, kus mitu valda on teinud ühise menetlusorgani, mis teenindab kõiki neid valdasid. On oma auto, käiakse ringi mitmekesi, see on turvalisem ning nii on alati ka vähemalt üks tunnistaja. See ei pruugi vallale olla odavam kui eraldi väärteomenetleja, pigem isegi vastupidi, kuid töö on kindlasti tõhusam ja kvaliteetsem. Praegu rabeleme igaüks omaette, kui on juba teenistus, on tegu kohtuvälise menetlejaga, kellel on õigus menetleda ka avaliku korra rikkumisi. Valgamaal tegutsesid menetlusspetsialistid MTÜna, kuid riigikontroll leidis, see pole õige – menetleja peab olema ametnik ning omavalitsus osaleb menetluses ametniku kaudu.

Kõik omavalitsuste menetlustöötajad on oodatud seltsinguga liituma. Esimese sooviavalduse oleme juba saanud –  Raasiku valla väärteomenetlejalt Reelika Pirson-Heinloolt.“

Eelmine artikkelKustutati tahmapõleng
Järgmine artikkelKooliteatrite festivalilt tuli palju auhindu Kolga ja Kehra kooli