MERIKE MAAROOSI koduateljee jaoks Soodlas kogutakse raha Hooandja kaudu

2401
Hooandja kaudu koduateljee jaoks raha koguv MERIKE MAAROOS lubab kududa igale soovijale meelepärase kleidi, juba valmis kleite saab näha Kehra rahvamajas ja Raudoja kõrtsis või 5. novembril Tallinnas mardilaadal.

Soodla kudumikunstniku sõprade algatatud projektiga on kokku vaja saada 3000 eurot.

Vabakutseline käsitöökunstnik Merike Maaroos, keda kogukonnas ja sõprade hulgas tuntakse rohkem Merka nime järgi, pidi kevadel välja kolima oma senisest kodust Soodla külas. Et saada raha uue kodu soetamiseks, valmistas ta kevadel enda juubeliks koos õmblejast sõbranna Triinu Alliperega kollektsiooni kootud kleitidest. Neid esitlesid sünnipäevapeol-tuluõhtul Anija mõisas toimunud moesõul „Klantsi ja glamuuri männi alt“ teised kodukandi naised ja lapsed. Sarnane kleidisõu oli ka Kostiveres. Eesmärk oli Merike Maaroosi kleite müüa ning aidata leida uusi tellijaid. Tema kleidid on pidevalt olnud müügil kunstnik Ave Nahkuri kodus Raudoja kõrtsitalus, praegu on osa neist väljas ka Kehra rahvamaja fuajees.
Suvest elab ja töötab vabakutseline Merike Maaroos uues kodus, mis on samuti Soodlas. Et see saaks täiesti tema omaks, on vaja tasuda veel 3000 eurot.
„Kui saaksin selle ära maksta, saaksin rahulikult edasi elada ja toimetada,“ lausub ta ning tunnistab, et pinge kodu pärast teeb närviliseks ning siis on raske luua midagi ilusat.
Seevastu head ja rõõmsad mõtted panevad kudumiskunstniku sõnul ideed liikuma ja töö käes lausa lendama: „Kogu suve olin ametis Anija mõisas kohviku Pea­proov juures, nüüd on taas rohkem aega kudumiseks ja selle abil koduateljee jaoks raha kogumiseks.“

Sõbrad kutsuvad hoogu andma
Teised Meie Küla Eided ning kogu ülejäänud kogukond peavad väga suureks kaotuseks, kui Merike Maaroos peaks Soodlast ära kolima. Kaisa Tamkivi märgib, et see ei ole tulnud üldse kõne alla.
„Merka on inimene, kes ei keeldu kunagi aitamast. Kui minul on vaja lapsehoidjat, pöördun esimesena Merka poole, kui Avel on vaja koerad ja kanaarilinnud paariks nädalaks kusagile majutada, pöördub ta Merka poole. Kui meil kellelgi on vaja sokke või kampsuneid, siis läheme kõigepealt Merka poole. Samamoodi aitab ta Anija mõisa: kui on vaja teha plakateid, otsitakse esimesena üles Merka. Ta abistab alati kõiki suure rõõmuga, ei hädalda ega vingu kunagi. Selles mõttes on ta meie kogukonna suur hing ja varandus,“ jutustab Kaisa Tamkivi.
Peale selle peavad sõbrad ja tuttavad Merike Maaroos andekaks kudumikunstnikuks ning Kaisa Tamkivi ja Lilian Nõlvak, kes mõlemad osalesid modellidena esimesel kleidisõul Anija mõisas, otsustasid minna nüüd talle appi ja aidata soetada uus koduateljee. Nad on algatanud selleks internetikeskkonnas Hooandja projekti „Kudumikunstnik Merike Maaroosi koduateljee loomine“.
„Idee tekkis juba kevadel. Mõtlesime koos Kaisa ja Airi Allveega, et Merkat kui kunstnikku võiks ümbritseda keskkond, kus ta loome saaks edeneda,“ sõnab ettevõtmise koordinaator Lilian Nõlvak.
Kaisa Tamkivi lisab: „Meil kellelgi pole ressurssi, et anda 3000 eurot, kui paljud panustavad igaüks natuke, saab tehtud suur asi.“
Naised pakkusid oma idee välja Hooandjale, kes aitab koguda raha erinevatele ettevõtmistele. Hooandjast kinnitati, et ühele kohalikule käsitöökunstnikule koduateljee jaoks raha kogumine sobib nende formaati väga hästi. Möödunud nädalast on võimalik igal soovijal toetada Merike Maaroosi koduateljee soetamist.
Lilian Nõlvak rõhutab, et tegu ei ole abiprogrammi või annetustelefoniga: „Soovime lihtsalt aidata ühel andekal inimesel teha seda, mida oskab kõige paremini.“
Ta lisab – Merka on parim näide sellest, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab: „Vahel juhtub, et inimesed jäävad oma kodudest ilma või ei saa töötada endale sobivates tingimustes. Tema on seejuures ise väga positiivne, võttis kätte ja hakkas tegutsema.“

Kõik saavad toetada
Merike Maaroosi tegemisi tutvustavad Hooandja kodulehel peale fotode ka kevadiseks juubeliks sõprade, Merka „maaletooja“ Ave Nahkuri ja tema elukaaslase Imre Toltsbergi tehtud humoorikas videoklipp, millel on nende sisselauldud „Mägra maja“ sarnane lugu Merka kodust. Hooandja jaoks lisati selle lõppu üleskutse toetada   kudumikunstniku   kodu­ateljee loomist. Video tutvustuses on kirjas: „Lugu on päriselus tegelikult natuke nukker, aga Merkale omaselt ei meeldi talle kaotatud asju taga nutta, ta soovib keskenduda hoopis tulevikuplaanidele.“
Teisipäeva lõunaks oli Hooandjas annetanud 18 inimest kokku 569 eurot. Koos on 19 protsenti vajaminevast rahast.
„Tulemas on jõuluaeg, kõigile, kes annavad Merka projektile hoogu, on preemiaks tema enda kootud ägedad asjad, mis sobivad väga hästi kingituseks sõpradele või kasvõi iseendale,“ ütleb Lilian Nõlvak.
Kudumikunstnik kinnitab, et on valmis igaühele tegema just talle meelepärase ja sobivaima kleidi ning kuduma veel igasuguseid asju, mida soovitakse.
Merike Maaroosi kootud glamuursemaid kleite võib näha-osta 5. novembril kell 16 näha Saku suurhallis toimuval mardilaadal, kus on taas kleidisõu „Glamuuri männi alt.“ Tema koduateljeed saab Hooandja kaudu toetada 10. detsembrini. Raha kantakse talle üle vaid sel juhul, kui tähtajaks on koos vähemalt 3000 eurot.

Eelmine artikkelKuidas saada kiire internet Kuusalu valla elanikeni?
Järgmine artikkelKuusalu vallas on kinnisvara-arenduste planeeringuid ligi 60