Merekultuuriaasta Kuusalu vallas

1541

Kuusalu vald on Eestis pikima merepiiriga maismaavald. Seda fakti on rõhutatud aastaid. Pikka merepiiri on meelde tuletatud ka kohalike laevajuhtide eestvedamisel alustatud ja hiljem vallavalitsuse tellimusel korraldatud merepäevade avakõnedes. Ent tänavu on juhtunud sedasi, et hoolimata merekultuuriaastast Kuusalu vallas merepäeva ei tehtud ega ka tehta. Merevaldkonnaga seotud eestvedajaid käesoleva aasta merepeoks ei leidunud.
Õnneks merega seonduv tähelepanuta ei jää. Kuusalu vallas on olemas Juminda Poolsaare Selts, kes on merekultuuriaastal tulnud välja uute algatuste ja ideedega, mitmed neist juba ellu viinud, teiste suhtes kinnitanud, et tegeletakse edasi, otsitakse võimalusi ja toetajaid.
Jälgige Juminda Poolsaare Seltsi ettevõtmiste reklaame, liituge nende Facebookiga. Võtke osa, mõelge kaasa, toetage.
Juminda Poolsaare Seltsi emad-isad on võtnud südameasjaks koolitada poolsaarel elavatest ja suvitavatest lastest meresõitjad, merepäästjad, merd armastavad ja koos merega elada oskavad inimesed, kes peavad Juminda poolsaart oma kodukohaks elu lõpuni.
Juminda Poolsaare Seltsi juht, riigikogu liige Artur Talvik tõdes, et merenduse ajalugu on Eestis olnud ülivõimas, merelkäik on olnud osa rannaäärsest elamisest.
„On suur erinevus, kas vaatad merd rannast või vaatad merelt randa. Kavas on tõstatada meie parlamendis mereküsimus oluliselt tähtsa riikliku küsimusena. Hämmastavalt tagasihoidlikku tähelepanu on saanud merendus seni meil Eestis,“ kommenteeris ta.
Merekultuuriaastaga on seotud ka Viinistu külaseltsi korraldatav muinastuledepäev ja -öö, mis on tulekul augustikuu viimasel laupäeval.

Eelmine artikkelKuusalu vallast osalevad avatud talude päeval 7 talu
Järgmine artikkelKohtumine Loksa endise noorkotka ja kodutütrega