Meie pangakontorites pensionäride tunglemist polnud

1741

Swedbanki kontorid on Kuusalus, Kehras ja Loksal.

Küsisime sel esmaspäeval kohalikest pangakontoritest, kuidas on hakkama saadud pensionide väljamaksmisega, mis algas 5. veebruaril.

Swedbanki Kuusalu ja Loksa kontorite juhataja Katrin Rebane rääkis, et pangatöötajad olid põhjalikult läbi mõelnud, kuidas hakatakse pensionäre teenindama ning mil moel tagada, et keegi ei peaks liiga kaua järjekorras ootama. Oldi valmis hommikusteks pikkadeks järjekordadeks ning vajadusel ka pool tundi varem uksi avama.

„Kuid üllatus oli väga suur, kui rahvast oli oodatust vähem,” sõnas ta. „Pensionirahad olid üle kantud juba 4. veebruari õhtuks. Need pensionärid, kellel olid pangakaardid olemas, said raha hakata kolmapäeva õhtul välja võtma. Neljapäeval, 5. veebruaril ega ka reedel, 6. veebruaril polnud Kuusalu ja Loksa kontorites pikki järjekordi. Loksal reedel korraks kogunes rohkem rahvast – siis, kui saabus vallabuss Juminda poolsaarelt.”

Kuigi oli ka neid, kes soovisid kogu pensionisumma korraga välja võtta, on enamik pensionäre eelistanud seenior-kaarti.

Katrin Rebane kiitis, et pensionärid on siirad, rahulikud ja sõbralikud: „Kui tuldi kaarti tellima, rääkisime, mis võimalused on, et kuidas saab sellega raha automaadist välja võtta ning poes tasuda. Selgitasime ka, et PIN-kood tuleb meeles pidada, seda ei maksa rahakoti vahele panna. Nii mõnigi ütles, et kartis hullemat, tegelikult ei ole pangaautomaadist raha väljavõtmine keeruline.”

Ta lisas, et pensionäridega suhtlemine on noortele pangatöötajatele hea väljakutse: „Nad saavad seenioride abil veel paremaks. Selgitusi tuleb anda lihtsate sõnadega, abistavate näidete varal.”

Tema sõnul on uusi pangakontosid avatud seoses pensionide väljamaksmise uue korraga suhteliselt vähe, sest paljudel olid kontod hoiustega või väikese rahasummaga, nüüd hakkas sinna laekuma pensioniraha. Rohkem on neid vanemaid inimesi, kel polnud pangakaarti, sest nad ei kasutanud seni oma kontot.

„Päris paljud pensionärid usaldavad lähisugulasi, käiakse nooremate pereliikmetega koos kaardi kasutamist õppimas või palutakse neil aidata raha välja võtta.”

Ka Kehra pangakontorist öeldi, et suurt tunglemist polnud, kuigi rahvast oli tavapärasest veidi rohkem. Reedel oli arvukamalt kliente, Kehra pangakontorisse sõideti ka Raasikult, Alaverest, Aegviidust.

Nooremate pensionäridega pole üldse probleeme, sest neil on varem ka palk laekunud pangaarvele. Keerulisem on eakamatega, kes sündinud 1920-ndatel aastatel ning pole seni julgenud ise pangakontoris käia. Kuid ka  nemad õppisid kaardi kasutamist ning imestasid, et päris hea ja lihtne on pangas asju ajada, jutustasid pangatöötajad.

Eelmine artikkelKehra tehas hakkab tööle sel nädalal
Järgmine artikkelRaasiku valla konstaabel hakkab koerteomanike karistusi karmistama