SANDRA NURMSALU Alaverest laulab Eesti Laulu finaalis

5291


SANDRA NURMSALU on õppinud viiulimängu ja laulmist. Uues ansamblis Urban Symphony saab ta kaks oskust ühendada.
SANDRA NURMSALU esitab ühte kümnest  finaallaulust, mille seast 7. märtsil valitakse Eesti esindaja Eurovisiooni lauluvõistlusele.

Alavere koolis õppinud Sandra Nurmsalu lõpetas eelmisel suvel Georg Otsa nimelises muusikakoolis pop-jazz laulu eriala. Sügisest õpib ta laulu- ja tantsukooli WAF (We Are Family) lauluosakonnas Maikeni, Bert Pringi jt käe all vokaaltehnikat.

 

„Sain nende inimesega Otsa-kooli ajal tuttavaks. Ma ei ole vokaaltehnikat varem õppinud. Käin selle aasta lõpuni, siis vaatan, milline on edasiminek. Praegu tunnen küll, et sellest on palju kasu,“ ütles ta.

Muusikakoolis on Sandra Nurmsalu lõpetanud viiuli eriala. Lauluõpingute ajal jäi pillimäng soiku. Kui ta 2007. aasta lõpus osales Eesti Televisiooni noorte lauljate konkursil „Kaks takti ette“ ning pääses nelja finalisti hulka, laulis muuhulgas Kosheeni lugu „Hungry“, kus teda saatsid keelpillineiud Johanna Mängel ja Mann Helstein. Pärast seda tekkis neidudel idee hakatagi sarnast muusikat tegema. Loodi ansambel Urban Symphony, kus Sandra Nurmsalu laulab ja mängib viiulit, Mann Helstein vioolat ning Johanna Mängel ja Mari Möldre tšellot.
„Olen õppinud viiulimängu ja laulmist, nüüd saan need kaks ühendada. See on tore, sest vahepeal, kui tegelesin põhiliselt lauluõpingutega, jäi viiul seisma. Nüüd on võimalus see taas riiulist välja võtta ja kõlama panna,“ rääkis Sandra Nurmsalu.

Urban Symphony –  lauluvõistluse uustulnuk
Ligi aasta kirjutati muusikat ja tehti proove ning nüüd leidis Urban Symphony, et Eesti Laul on hea koht esimese looga välja tulla: „Läks õnneks ja meid valiti kümne finalisti hulka. Kuid võit ei ole meie jaoks esmatähtis. Oluline on see, et saame teha enda muusikat ja neile, kellele see meeldib ning kes meid kuulata tahavad.“

Oma stiili pole ansambel veel määratlenud.

„Kuna oleme alles nii noored ja värskelt alustanud, siis meie stiil või muusika kõlapilt alles hakkab kujunema,“ sõnas Sandra Nurmsalu.

Esimese lindistatud loo „Rändajad“ autor on Sven Lõhmus. Lauljatari sõnul  sünnib kogu looming koos-töös: „Sven Lõhmus kirjutas „Rändajatele“ nii viisi kui sõnad, vahepealse  keelpilliosa mõtlesime koos välja.“
Laupäeval oli Eurovisiooni lauluvõistlusele konkureerivaid laule tutvustavas saates  Urban Symphony esimene avalik esinemine. Sel neljapäeval, 12. veebruaril on ansambel ETV saates Paar. Igal laupäeval on Eesti Televisioonis lauluvõistlust tutvustavad erisaated, finaal on 7. märtsil, mil selgub televaatajate ja žürii ühisotsus – kes sõidab maikuus Eestit esindama Moskvasse Eurovisiooni lauluvõistlusele.

„Kas see lugu sõidab Moskvasse või mitte, ei sõltu enam meist, seda otsustavad kuulajad,“ ütles Sandra Nurmsalu ja lisas – kuigi võit pole tema jaoks peamine, on tore, kui kodukandi rahvale ta laul meeldib ja nad selle poolt hääletavad.

 

Tulevik põnev
Lauljatar ütles, et pärast Eesti Laulu konkurssi arutatakse detailsemalt, mis saab edasi. Igal juhul jätkab  Urban Symphony tegevust ning plaanib hakata ka kontserte andma.

„Ega me isegi ausalt öeldes täpselt tea, mis edasi hakkab juhtuma. Ootan ka ise põnevusega, kuidas meil minema hakkab. Eks siis näeb, kui meie järgmised lood välja tulevad. „Rändajad“ andsid natuke aimu sellest, milline on meie muusika,“ jutustas ta.


HELI KARU, lauluõpetaja Alaveres: „Kui Sandra oli 6.-7. klassis, oli tal kurguga probleeme ning põdes sageli angiini. Selle tõttu jäid käimata paljud lauluvõistlused. Kui ta neist hädadest välja kasvas, hakkasid tulema ka lauluvõistluste võidud. See innustas.

Kui proovides tegime tõsist tööd ja harjutasime, siis laval oli tunne, et tegime midagi erilist. Saatsin Sandrat enamasti ise klaveril. Ta on lavale loodud, oskab end publiku ja žürii ees väga hästi avada.
Usun, et kogu Alavere elab talle nüüd kaasa. Ta ise on vanemate juures väga tihti, novembris andis Alvere pubis kontserdi, rahvast oli palju.

Mulle tema lauldud „Rändajad“ meeldib. Tundub, et ka rahvale – internetis on tema laulu praegu hinnatud Laura lauluga võrdselt. Minu meelest ei tasu teda kuulata lindilt, Sandrat peab nägema, ta mõjub laval. Temas on palju sügavust, ta laulud lähevad hinge. Usun, et tal on suur tulevik.“


MARIANNE LEIS, Anija valla sotsiaaltöötaja Pikvast: „Mul on väga eredalt meeles mälupilt – päike paistis, majandi buss viis rahvast koju. Bussijuhi kõrvalistmel istus umbes 5-aastane tüdruk ja laulis.
Sandra isa Raivo oli noorena pillimees ja armastas muusikat väga. Tundus, et tütar sai emalt oma ilu ja malbuse, isalt musikaalsuse. Ta sõitis bussijuhist isaga pidevalt kaasas ja kogu aeg laulis. Kõigile meeldis – väike peene häälega tüdruk laulis kõiki laule, mida sel ajal raadiost lasti.
Mulle tema eurolaul meeldib. Arvan, et kogu Alavere hoiab talle pöialt.“

Eelmine artikkelKehra tehas hakkab tööle sel nädalal
Järgmine artikkelRaasiku valla konstaabel hakkab koerteomanike karistusi karmistama