MARGIT KUUSIK õpetab Anija mõisas jõuluehete tegemist

1341

Sügisest on Anija mõisas kõigile huvilistele avatud MARGIT KUUSIKU käsitöötuba.

Oktoobris sai Soodla käsitöömeister Margit Kuusik mõisa teisel korrusel vasakpoolses tiivas enda kasutusse suure toa.

„Enne töötasin mõisa teises tiivas väiksemas ruumis, kuid seal oli ahi täiesti läbi, ei saanud enam kütta. Ning sealpool hakkab MTÜ Koostöökoda varsti remonti tegema,“ selgitas ta.

Margit Kuusik kujundas ja sisustas uue toa oma tahtmise järgi. 45 ruutmeetri suuruse käsitöötoa on ta mõttes jaganud kaheks – ühel pool on tööosa, kus on kangasteljed, teine on niinimetatud puhas tuba, seal on võimalik istuda ja teed juua. Peamiselt teeb ta ise sealsamas käsitööd, koob kangastelgedel vaipu, varrastel kampsuneid, kleite, õmbleb kotte, valmistab ehteid. Kui on huvilisi, jagab oma oskusi ka neile. Mõisas on olnud mitu käsitöökursust.

„Anija mõisas palju külastajaid ei käi, aga kui oli Helin-Mari Arderi kontsert, tulid paljud ka minu tuba uudistama,“ rääkis Margit Kuusik.

Ümbruskonnas on teada-tuntud Margit Kuusiku küpsetatud leivad. Kuna Anija mõisas on nüüd leivaahi, on võimalik seal hakata õpetama leivategu.

„Kaks asja saab ühendada – kuni leib küpseb, võib teha käsitööd,“ arvas käsitöö- ja leivameister.

Pühapäeval, 18. detsembril on käsitöötoa uksed kõigile avatud, saab õppida jõuluehete tegemist, kuidas kaunistada jõulupakke, tekstiilitrükki. Tuleval aastal on Margit Kuusikul plaan hakata kaks korda kuus kolmapäeviti tegema avatud uste päevi, kuhu on oodatud kõik käsitööhuvilised nii ise õppima ja tegema kui ka ostma.