Lume lükkamine viib valdadelt miljoneid kroone

1719

Kuusalu vallal on kulunud lumetõrjeks detsembri ja jaanuariga üle 1,1 miljoni, Anija vallal 700 000 ja Raasiku vallal ligi pool miljonit krooni, lisaks veebruari kulud.

Tänavune talv sai möödunud kümne päevaga ohtralt lumelisa – sadas ja tuiskas reedel-laupäeval, 19. ja 20. veebruaril ning vahetult enne EV aastapäeva, 23. veebruari õhtul ja öösel vastu 24. veebruari.

Kuna lund oli juba enne palju ja vallid kõrged, tekkis mitmel pool kitsastel külatänavatel probleeme teede lahtilükkamisega. Lund polnud kusagile panna, tuli appi kutsuda kopad ning vedada lumi küla vahelt minema.

Kõige hullemini olid kinni tuisanud Kuusalu valla rannakülade teed. Nädalavahetusel oli jää veel lahtedel ning tugev idatuul lükkas lume küladesse. Tapurlas, Jumindal, Viinistul, Pärispeal ja ka mujal nägid Kuusalu vallaga lumelükkamiseks lepingu sõlminud kohalikud ettevõtjad oma traktoritega tundide viisi vaeva, et saada teid läbitavateks.

Meelis Kuuse OÜst Veleston rääkis, kuna lund tuli järjest juurde, ei olnud laupäeval mõtet rannakülades teid lükkama hakata. Ta palus Tapurla ja Juminda inimestel tuua autod küla algusesse platsile, kui sooviti pühapäeval sõitma minna. Väga hea koostöö oli tema sõnul Jumindal.

Pärast nädalavahetuse tuisku kulus Meelis Kuusel 9 tundi, et Jumindale tee sisse kaevata. Kõige kauem töötas korraga 16 tundi.

Ka Viinistul tõid mõned inimesed oma masinad varakult küla keskele platsile, rääkis Kaido Padar, kes ütles, et tema kõige pikem tööpäev kestis lund lükates 19 tundi. Vallale läheb see talv kalliks, tõdes ta.

Kuusalu vallavolikogu esimees Andres Paomees: „Vallal ei ole kohustust, aga on püütud hoida teeotsad lahti kuni majapidamiste õueväravateni, et tuletõrje ja kiirabi saaks vajadusel ligi. Raha kulub. Et ka suvel saaks teid hooldada, on vaja eelarvest juurde leida vähemalt miljon krooni.”

Eelmine artikkelPeeti kinni alkoholijoobes juht
Järgmine artikkelBalti Spoon täiendab toodangut