Ökokrati tantsufestival peeti Kuusalu kooli kahes saalis

1173

Noorema publiku lemmikuks valiti Kuusalu Petsikate 1.-3. klassi laste „Lumepallitants“.
MTÜ Ökokratt kutsel tulid laupäeval, 14. märtsil tantsulapsed mitmelt poolt Eestist teist aastat Kuusalu kooli esinema.

Et ligi 400 tantsija loodusteemalised tantsunumbrid ei veniks hilisesse õhtusse, nagu juhtus esimesel korral aasta tagasi, tantsisid nooremad vanuserühmad kooli aulas ning vanemad spordikeskuse saalis. Tantsurühmi oli kokku 29.

Mõlemal pool oli oma päevajuht ja žürii. Lasteaialapsi ja kuni 3. klassi õpilasi lõbustas Ökokrati maskott Uko, kes astus esmakordselt avalikkuse ette. Uko rollis oli DJ Marko Pille. Lapsi hindasid Marion Bobkov, Tõnu Pomerants ja Saima Kallionsivu. Vanemate tantsijate peojuht oli Vahur Agar Anija vallast Pikvalt, žüriis olid Katriin Laanet, Mihkel Kangur ja Mart Johanson.

Ida-Harjust osalesid Kuusalu Petsikate kolm tantsurühma. Nende juhendaja Ljudmilla Loss-Maiberg oli peol kokku 57 tantsulapsega. Petsikate 1.-3. klassi tantsijate „Lumepallitants” valiti noorema publiku lemmikuks.

Kõigist osalenutest tehti fotod, mis raamiti ning juurde kirjutati, mille eest žürii andis eripreemia. Hindajad pidid leidma iga esineja kohta midagi iseloomulikku ja kiiduväärset.

Petsikate „Lumepallitants” sai tantsulise eripreemia. Kuusalu lasteaialaste hiirtetants „Kes sahistab nurgas?” pälvis kostüümi eripreemia. Petsikate 4.-6. klassi õpilaste tantsule„Kukk metsas” anti kõige loodustsäästvama tantsu eripreemia.

Ljudmilla Loss-Maibergi tantsijad osalesid kuu aega tagasi Koolitantsu festivalil. Pärast seda hakkas juhendaja õpetama ökotantse. Ta tõdes, et viimased kuud on olnud kiired, kuid Ökokrati festivalist kõrvale ei soovi jääda – see toimub ju koduvallas.

„Nooremad tahavad tantsida linde ja loomi – tegelasi, keda saab jäljendada. Vanemate tantsijatega saab sõnumit edasi anda. Meie sõnum nendega oli: „Hoia metsa!””

Ökokrati keskkonnanädal teistmoodi
Ökokrati 2009. aasta keskkonnateemana oli välja kuulutatud „Müra pole muusika”. MTÜ Ökokratt esitas mullu suvel KIKile taotluse projekti läbiviimise toetuseks. Kuid raha ei antud sügisesest voorust ega ka nüüd märtsi alguses.

MTÜ Ökokratt juht Priit Adler ütles, et tavapärast koolitust lasteaedade ja koolide õpetajatele seetõttu ei tule. Mürateemalisi keskkonnanädalaid viiakse läbi neis laste­asutustes, kus õpetajad-juhendajad on selle plaani võtnud ja leiavad ise materjali.

Ökokrati kodulehele on pandud müra kohta tekste ja videoid. Klassides tekitatavat lärmi mõõtev mürafoor rändab mööda Eestimaa koole.

Ka tänavu on valminud Ökokrati traditsiooniline laul. „Müra pole muusika” sõnade ja muusika autor on Kersti Kuusk.

Uko õmmeldud Kuusalus
Tantsufestivalil õnnitleti Ökokrati maskotikonkursi võidutöö teinud Kaie Lilleorgu. Maskott Uko on töökas loodus­kratt, kahe sabaga looduse koristaja. Ühe saba otsas on väike hari ja teise küljes kühvel, kõhu peal prahi kogumiseks tasku.

Uko kostüümi õmbles Eve Sits Kuusalust.  Ta jutustas Sõnumitoojale, et lõpetas kostüümi eelmisel õhtul: „Mulle toodi pilt ja materjal. Tehnoloogia ja teostus oli minu poolt. Kostüüm on fliisist, all­ poroloon.”

Eelmine artikkelKallaletung mehele
Järgmine artikkelKuusalu vanasse kooli represseeritute pansionaat